PARTNER PORTALU
  • BGK

Płock przejął kolejowy dworzec

  • PAP    23 listopada 2012 - 20:30
Płock przejął kolejowy dworzec

Płock i PKP podpisały w piątek akt notarialny w sprawie nieodpłatnego przekazania samorządowi miasta tamtejszego dworca kolejowego. W planach jest jego remont i modernizacja.
Jak poinformował płocki Urząd Miasta, nieruchomość przejęto na podstawie zapisów ustawy z 8 września 2000 r. o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji PKP.

Powierzchnia przejętej od PKP nieruchomości wynosi 1624 metrów kw., natomiast powierzchnia budynku dworca kolejowego to 888 metrów kw. Zgodnie z planami, w ciągu dwóch lat mają być przeprowadzone remont i modernizacja obiektu.

"Proces przejmowania dworca PKP trwał długo, bo aż siedem lat, ale udało się go dziś zakończyć. Było to możliwe m.in. dzięki pomocy ministra transportu Sławomira Nowaka i wiceministra Andrzeja Massela, który patronował naszym działaniom i włączył +zielone światło+ dla inicjatywy, która ma dziś szczęśliwy finał" - powiedział, cytowany w komunikacie, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Budynek dworca kolejowego w Płocku, który od PKP przejęło miasto, pochodzi z końca lat 60. XX wieku. Obiekt jest zaniedbany. Z placu manewrowego przed dworcem korzystają m.in. autobusy komunikacji dalekobieżnej.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.