PARTNER PORTALU
  • BGK

Płyty przy pasażu w Osowej wymienione

  • www.Osowa24.pl    11 marca 2013 - 12:32
Płyty przy pasażu w Osowej wymienione

Trwało to bardzo długo, ale wreszcie dzięki uporowi wielu osób udało się. Płyty na skrzyżowaniu ulic Jednorożca i Koziorożca (przy pasażu handlowym „Czerwona Torebka”) zostały wymienione.
Od pewnego czasu ze względu na mrozy i śnieg, pozostał do wymiany fragment na samym skrzyżowaniu. Do tego zwłaszcza po zmroku było tu dość niebezpiecznie, bo nieuwaga groziła uszkodzeniem auta.

Plan zagospodarowania przestrzennego rejonu ulicy Koziorożca w tej części Osowej, nie przewiduje drogi wzdłuż pasażu „Czerwona Torebka" w takiej formie jak obecnie. Czyli to co widać na zdjęciu to droga (jakby) zastępcza. Ta właściwa, przebiega na planach za pasażem i kończy się rondem na wysokości Osiedla Bliskiego.

Ale póki co plany są tylko planami, a proza życia weryfikuje ten problem. Dlatego wymienione zostały płyty tak na ul. Koziorożca jak i Jednorożca. Mamy nadzieję, że to znacząca poprawa dotychczasowego stanu rzeczy w tym rejonie.

Część płyt drogowych (to te betonowe z uchwytami po bokach) była mocno zniszczona. Podobnie z płytami typu JOMB. Dlatego radna Małgorzata Chmiel podjęła się poprowadzić rozmowy z Zarządem Dróg i Zieleni oraz inwestorem pasażu „Czerwona Torebka", by jak najwięcej płyt zostało wymienionych.

Tak więc teraz nie powinniśmy narzekać na przejazd w tym rejonie. Oczywiście stan płyt na ulicy Koziorożca za skrzyżowaniem w kierunku Barniewic jest w średnim stanie. Ale i tak w porównaniu z tym co było jest nieźle. Najważniejsze, że nikt w tym rejonie nie urwie zawieszenia i nie przebije opony, co było tu na porządku dziennym.

Przypomnijmy, że poprzednio prowadzone prace przy położeniu płyt musiały być przerwane z powodu nagłego mrozu. Jak poinformowała nas radna Małgorzata Chmiel, nie dokończono więc prac. Ale też w związku z tym nie było odbioru gwarancyjnego. Teraz prace są praktycznie ukończone, a oprócz tego wymieniono płyty, które przez te ostatnie miesiące zostały zniszczone i to nawet te ostatnio położone.

Dopiero zatem przed nami odbiór robót przez Zarząd Dróg i Zieleni. Mam nadzieję, że choć trochę poprawi to komfort przejazdu mieszkańcom, dodaje radna Chmiel.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.