PARTNER PORTALU
  • BGK

Po 20 oferentów w przetargach drogowych

  • PAP    30 lipca 2013 - 12:05
Po 20 oferentów w przetargach drogowych

Drogi współfinansowane z nowego budżetu UE chcą budować firmy m.in. z Polski, Czech, Hiszpanii, Włoch, Turcji i Polski; na każde postępowanie jest średnio po 20 chętnych - poinformowała we wtorek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Jak czytamy w komunikacie, oferty wpłynęły już w postępowaniach na budowę drugiej jezdni obwodnicy Międzyrzecza i budowę drugiej jezdni obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego w ciągu drogi ekspresowej S3, budowę obwodnicy Nidzicy - od węzła Nidzica- Północ do węzła Nidzica - Południe, odcinka od węzła Nidzica - Południe do miejscowości Napierki oraz na budowę drogi ekspresowej S7 na odcinku Jędrzejów - granica woj. świętokrzyskiego i małopolskiego.

Czytaj też: Czy będzie opłata za drogi krajowe?

"Nie sprawdziły się zapowiedzi ekspertów o tym, że nie będzie chętnych do budowania dróg z GDDKiA. Wręcz przeciwnie - wpłynęło bardzo wiele wniosków - średnio po 20 na każde postępowanie" - podkreśliła Dyrekcja.

W ostatnim czasie ukazały się publikacje prasowe, w których zwrócono uwagę na trudną sytuację firm budujących w Polsce drogi, liczne bankructwa w branży i napięte relacje między GDDKiA a wykonawcami inwestycji. Media szeroko opisywały też sprawę listu, w którym ambasadorowie sześciu państw UE wytykali polskiej administracji błędy w prowadzeniu inwestycji infrastrukturalnych.

GDDKiA zaczęła ogłaszać przetargi na budowę dróg współfinansowanych z budżetu UE na lata 2014-2020 w czerwcu br. po tym, jak rząd zaakceptował listę inwestycji do realizacji w tych latach. Dzięki temu można ogłosić przetargi na budowę ponad 700 km nowych dróg ekspresowych. Na te inwestycje potrzeba 35,73 mld zł, które mają pochodzić z Krajowego Funduszu Drogowego oraz z budżetu UE.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Fajny Zgryz ?, 2013-07-30 20:39:40

    Mamy w końcu dwa miesiące czasu,prawdaż?
  • marek bart, 2013-07-30 16:14:02

    A może w końcu pieniądze unijne zostaną w Polsce dla firm polskich a nie jak poprzednio dla koncernów zagranicznych. Forsa uciekła z Polski , koncerny doprowadziły do bankructwa polskie firmy a rząd zadowolony i chwali się kilometrami autostrad. Jak rozdamy następne pieniądze z Unii to koncerny wyco...fają się z Polski i co zostanie? Polak mądry po szkodzie?  rozwiń