PARTNER PORTALU
 • BGK

Po Euro 2012 stanie budowa dróg

 • Przegląd prasy/PAP/Rzeczpospolita    9 maja 2011 - 06:38
Po Euro 2012 stanie budowa dróg

Kończą się pieniądze na budowę dróg, rząd nie ogłosi już żadnego przetargu, wydatki na trasy tną też samorządy. Nowe środki mogą być dopiero w 2015 r.
W tym roku ma być rozstrzygniętych 20 przetargów na budowę 250 km dróg i autostrad. Wszystkie zostały już ogłoszone. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na razie nie planujemy ogłaszania kolejnych – pisze „Rzeczpospolita”.

GDDKiA realizujemy prace przygotowawcze, które nie wymagają nakładów finansowych, tak by można było je kontynuować, gdy pieniądze się pojawią. Rynek szacuje, że trwające przetargi są warte 11-12 mld zł.

– Kolejne duże przetargi drogowe mogą się pojawić dopiero po 2015 r. – prognozuje Wojciech Malusi, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa. Może to oznaczać, że po 2012 r., kiedy mają się zakończyć prawie wszystkie obecnie realizowane i planowane inwestycje, firmy budowlane nie będą miały co robić.

– Z nieoficjalnych informacji, które do nas docierają, wynika, że więcej pieniędzy na drogi na razie nie będzie – mówi Zbigniew Kotlarek, prezes Polskiego Kongresu Drogowego. Prognozuje że polski rynek może czekać powtórka sytuacji sprzed pięciu lat, kiedy wiele firm zajmujących się budową dróg musiało zakończyć działalność. Jak szacują eksperci, na rynku działa 350-400 firm zajmujących się budową i utrzymaniem dróg.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • kibic, 2011-05-09 14:02:08

  kiedy skończy się wreszcie ta propaganda głupoty?Ciągle ktoś straszy,nic w tym kraju się nie udaje,za chwilę wszystko runie itd.itp...A może już skończyć z tym biadoleniem,co będzie za jakiś czas i robić swoje krok po kroku.A Rzepa w pisaniu czarnych scenariuszy nie ma sobie równych,im jest wszystko... żle.  rozwiń
 • Teko, 2011-05-09 12:53:54

  Kumple z boiska TE RAZ dostaną popalic od kiboli !Za stadiony i za drogi(e)!Więcej na niezależna.tv
 • horror 3, 2011-05-09 09:58:00

  Obawiam sie, ze nie bedzie tez utrzymania nowych drog (choc teraz utrzymania starych drog tez nie ma). Czyli przepilismy pieniadze unijne i zamykamy kramik dopoki sie nowe nie pojawia.