PARTNER PORTALU
  • BGK

Po roku przywrócono ruch na trasie nr 492

  • PAP    18 grudnia 2013 - 16:31
Po roku przywrócono ruch na trasie nr 492

W czwartek po ponad rocznej przerwie zostanie przywrócony normalny ruch na zmodernizowanym odcinku drogi wojewódzkiej nr 492 od Ważnych Młynów w Łódzkiem do granicy z woj. śląskim. Rozbudowa kosztowała prawie 13 mln zł.
Podczas kilkunastomiesięcznych prac na 3,7-kilometrowym odcinku zmieniono konstrukcję jezdni, przebudowano skrzyżowania (m.in. z drogą wojewódzką nr 483) i zjazdy, most na rzece Kocinka oraz przejazd kolejowy. Powstały tez chodniki, nowe zjazdy, kanalizacja deszczowa i zatoki autobusowe.

Przebudowa drogi kosztowała 12,8 mln zł. Realizacja tego projektu, który był dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013, była częścią rozpoczętego kilka lat temu planu modernizacji w Łódzkiem tzw. odcinków bramowych, czyli dróg wojewódzkich wiodących od granicy z innymi regionami do lokalnych węzłów drogowych.

"W poprzednich latach udało nam się unowocześnić prawie 100 km takich tras, m.in. drogi wojewódzkie nr 483 i 492, leżące na południu naszego regionu" - poinformował marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.