PARTNER PORTALU
  • BGK

Po wakacjach ruszają inwestycje w wielu polskich miastach

  • pap/pt    30 sierpnia 2015 - 08:44
Po wakacjach ruszają inwestycje w wielu polskich miastach

Od września znów staniemy w korkach

W większość polskich miast, wraz z końcem wakacji ruszają kolejne remonty drogowe. Mieszkańcy muszą się przygotować na kłopoty komunikacyjne.

Po wakacjach mieszkańcy wielu polskich miast muszą przygotować się na utrudnienia z powodu trwających lub ruszających remontów dróg, torów czy wiaduktów. Władze miast wyznaczają objazdy i obiecują, że po zakończeniu inwestycji komunikacja będzie sprawniejsza.

W ścisłym centrum Krakowa do końca października zamknięte dla ruchu będą ul. Basztowa i Dunajewskiego, gdzie trwa przebudowa torowiska tramwajowego i jezdni. Kierowców nadal czekają utrudnienia na trasie wylotowej z Krakowa do Sandomierza w rejonie przebudowywanego skrzyżowania ul. Igołomskiej i Brzeskiej.

W Krakowie

Od 31 sierpnia w stolicy Małopolski tramwaje będą jeździły po 680-metrowej estakadzie łączącej ul. Lipską i Wielicką. To kolejny etap rozbudowy linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju - powstało niemal 2,2 km nowego torowiska. "Zrealizowanie tej inwestycji o 8 minut skróci przejazd tramwajem z Kurdwanowa na Krowodrzę Górkę" - mówi wiceprezydent ds. inwestycji miejskich Tadeusz Trzmiel.

W Rzeszowie pod koniec września lub na początku października oddana ma być most drogowy, który połączy ul. Rzecha i Lubelską. Dzięki temu kierowcy, którzy będą wjeżdżać do Rzeszowa ze wschodu i jechać na północ i zachód (kierunki Warszawa, Lublin i Kraków), ominą centrum miasta.

28 sierpnia w stolicy Podkarpacia otwarty został 700-metrowy odcinek Wisłokostrady, prowadzący od skrzyżowania al. Rejtana z ul. Lwowską do działek, na których w ciągu 2-3 lat powstanie najnowocześniejsze targowisko w regionie.

Na razie droga jest ślepa. To pierwszy etap Wisłokostrady; pozostała część trasy ma powstać w ciągu 5 lat. Całe połączenie al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą ma kosztować ponad 116 mln zł.

Zmiany w Lublinie

W Lublinie od ostatnich dni sierpnia stopniowo udostępniany jest dla ruchu nowy, ponad półkilometrowy fragment ul. Lubelskiego Lipca '80 - na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Stadionowej.

Powstała tam dwujezdniowa droga z 60-metrowym wiaduktem nad ul. Dworcową, chodnikami i ścieżką rowerową. Będzie ona elementem szybkiej Trasy Zielonej, łączącej południowe dzielnice miasta.

W tym samym rejonie skończona ma być trwająca od kilku lat przebudowa wiaduktu kolejowego nad ul. Kunickiego, którędy wyprowadzany jest ruch z miasta w kierunku Biłgoraja. Obecnie w ciągu dnia pod wiaduktem wahadłowo mogą przejeżdżać tylko pojazdy komunikacji zbiorowej, inne muszą korzystać z objazdów. Inwestycje mają być zakończone do końca września.

Przez najbliższe dwa miesiące z wieloma utrudnieniami będą musieli się liczyć kierowcy w Kielcach. Jak powiedział rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg Jarosław Skrzydło, w październiku powinna skończyć się budowa buspasów w ciągu ul. Grunwaldzkiej i al. Szajnowicza-Iwanowa.

W Kielcach nowe przystanki

W Kielcach trwa też prowadzona od wiosny przebudowa 81 przystanków komunikacji miejskiej. W związku z remontem zawężono pasy ruchu na wielu jezdniach - największe utrudnienia są na ulicach: Tarnowskiej, Wrzosowej, Żytniej. Przez mniej więcej trzy miesiące zmieniona będzie organizacja ruchu w centrum miasta, przy al. IX Wieków Kielc - k. kościoła pw. św. Wojciecha.KOMENTARZE (2)

  • poirytowany kierowca , 2015-08-30 23:32:18

    Dziś jechałem do Myślenic, światła na zakopiance przed A4, co weekend powodują ogromne korki, dziś 2 km. To jest krakowski sposób na kierowców, co roku świateł przybywa, jeszcze kilka lat i nie będzie trzeba latarni do oświetlenia w tym dziwnym mieście.
  • Grzesiek, 2015-08-30 17:32:52

    Plus budowa nowego przebiegu DK21 w Słupsku (pomorskie) i dalsza przebudowa Szczecińskiej od ul. Grottgera do Małcużyńskiego / Kossaka.