PARTNER PORTALU
  • BGK

Pobór opłat na A4 Katowice-Kraków w czasie ŚDM zawieszony dwukrotnie

  • PAP    2 sierpnia 2016 - 20:09
Pobór opłat na A4 Katowice-Kraków w czasie ŚDM zawieszony dwukrotnie
W czasie ŚDM nie było spodziewanych dużych utrudnień w ruchu na A4 Katowice-Kraków (Fot. PTWP/Andrzejw Wawok)

W czasie Światowych Dni Młodzieży pobór opłat na płatnym odcinku autostrady A4 Katowice-Kraków zawieszono dwukrotnie - podał koncesjonariusz tego odcinka, spółka Stalexport Autostrada Małopolska (SAM). Po zakończeniu ŚDM na autostradę wracają też remonty.
Porozumienie pozwalające SAM zawieszać pobór opłat w czasie ŚDM przedstawiciele SAM oraz Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa podpisali na początku lipca. W komunikacie spółki z tego okresu znalazło się sformułowanie dotyczące "możliwości całkowitego zawieszania poboru opłat za przejazd w wypadku szczególnie wysokiego natężenia ruchu".

Według wtorkowej informacji SAM Światowe Dni Młodzieży nie przyniosły jednak spodziewanych dużych utrudnień w ruchu na A4 Katowice-Kraków. Na mocy porozumienia z resortem infrastruktury koncesjonariusz zawieszał pobór opłat za przejazd tylko dwukrotnie, w sumie na czas ok. 3 godzin.

Po zakończeniu ŚDM koncesjonariusz zapowiedział wznowienie od wtorku prac związanych z wymianą nawierzchni odcinków autostrady A4 Katowice-Kraków - wstrzymanych na czas tego wydarzenia. Od 2 sierpnia br. miała ruszyć wymiana nawierzchni na odcinku pomiędzy węzłami Jeleń i Balin, na jezdni w kierunku Katowic, od km 362 do km 369.

Czytaj więcej TUTAJ

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.