PARTNER PORTALU
  • BGK

Pociągną asfalt do legnickiej skarbówki

  • aw    16 marca 2015 - 18:59
Pociągną asfalt do legnickiej skarbówki

Od wycięcia krzewów i kilku drzew rozpoczęły się prace przygotowawcze na budowie drogi do US (fot. UM Legnica)

Od wycięcia krzewów i kilku drzew rozpoczęły się prace przygotowawcze na budowie drogi dojazdowej wraz z chodnikami do nowej siedziby Urzędu Skarbowego przy ul. Wrocławskiej w Legnicy.
Jak informuje legnicki magistrat, roboty ziemne na placu budowy rozpoczną się na początku przyszłego tygodnia. Inwestycja „Budowa układu komunikacyjnego dla obszaru aktywizacji gospodarczej i społecznej między ul. Wrocławską – Zieloną i ul. Jordana – Orła Białego w Legnicy” połączy gmach Urzędu Skarbowego z miejskimi ulicami.

- W ramach tego zadania zostanie zbudowany asfaltowy pas zjazdu z ul. Wrocławskiej o długości 55 metrów i szerokości jezdni 3,5 m. Dalej w kierunku ul. Jordana powstanie nowa ulica z kostki betonowej o długości 220 metrów (szerokość jezdni 6 m). Zbudowane zostaną obustronne chodniki z kostki (szerokość 2-2,75 m). Na odcinku od ul. Wrocławskiej do Jordana powstaną 52 miejsca postojowe (w tym dla osób niepełnosprawnych). Na parkingu przy ul. Jordana będą kolejne 22 miejsca postojowe. Nasadzona zostanie także nowa roślinność - wymienia Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

W przetargu na wykonanie tych prac uczestniczyło osiem firm. Zwycięska zaoferowała cenę 1 mln 86 tys. zł. Prace mają się zakończyć do 30 lipca. O ile nie będzie niespodzianek.

- Teren objęty jest nadzorem archeologicznym. Podczas robót może dojść do różnych odkryć, tak jak to było np. podczas przebudowy ul. Wrocławskiej. Takie ewentualne niespodzianki mogą jednak wydłużyć termin zakończenia prac i zwiększyć ich koszty - zastrzega Rodak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.