Pociągną asfalt do legnickiej skarbówki

Od wycięcia krzewów i kilku drzew rozpoczęły się prace przygotowawcze na budowie drogi dojazdowej wraz z chodnikami do nowej siedziby Urzędu Skarbowego przy ul. Wrocławskiej w Legnicy.
Pociągną asfalt do legnickiej skarbówki
Od wycięcia krzewów i kilku drzew rozpoczęły się prace przygotowawcze na budowie drogi do US (fot. UM Legnica)

Jak informuje legnicki magistrat, roboty ziemne na placu budowy rozpoczną się na początku przyszłego tygodnia. Inwestycja „Budowa układu komunikacyjnego dla obszaru aktywizacji gospodarczej i społecznej między ul. Wrocławską – Zieloną i ul. Jordana – Orła Białego w Legnicy” połączy gmach Urzędu Skarbowego z miejskimi ulicami.

- W ramach tego zadania zostanie zbudowany asfaltowy pas zjazdu z ul. Wrocławskiej o długości 55 metrów i szerokości jezdni 3,5 m. Dalej w kierunku ul. Jordana powstanie nowa ulica z kostki betonowej o długości 220 metrów (szerokość jezdni 6 m). Zbudowane zostaną obustronne chodniki z kostki (szerokość 2-2,75 m). Na odcinku od ul. Wrocławskiej do Jordana powstaną 52 miejsca postojowe (w tym dla osób niepełnosprawnych). Na parkingu przy ul. Jordana będą kolejne 22 miejsca postojowe. Nasadzona zostanie także nowa roślinność - wymienia Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

W przetargu na wykonanie tych prac uczestniczyło osiem firm. Zwycięska zaoferowała cenę 1 mln 86 tys. zł. Prace mają się zakończyć do 30 lipca. O ile nie będzie niespodzianek.

- Teren objęty jest nadzorem archeologicznym. Podczas robót może dojść do różnych odkryć, tak jak to było np. podczas przebudowy ul. Wrocławskiej. Takie ewentualne niespodzianki mogą jednak wydłużyć termin zakończenia prac i zwiększyć ich koszty - zastrzega Rodak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE