Poczekalnia tramwajowa do remontu

  • GK/uml.lodz.pl
  • 11-05-2012
  • drukuj
Dawna poczekalnia tramwajowa, kolejny łódzki zniszczony zabytek, odzyska swój blask.
Poczekalnia tramwajowa do remontu
Komisja Rozwoju i Działalności Gospodarczej zaopiniowała pozytywnie projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przekazanie w drodze darowizny prawa własności nieruchomości przy ul. Północnej na rzecz Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów.

Nieruchomość jest obecnie wpisana do rejestru zabytków, a wcześniej działała tam poczekalnia tramwajowa, która ze względu na zły stan techniczny nie pełni już swojej funkcji.

Jest to darowizna na cel publiczny, a obdarowany zobowiązał się do opieki nad występującymi na tym terenie zabytkami. Łódzka Okręgowa Izba Architektów planuje zrewitalizować znajdujące się tam budynki, zagospodarować i rozbudować cały zespół krańcówki.

Darowizna przekazywana jest w konkretnym celu i jeśli Łódzka Okręgowa Izba Architektów nie wywiąże się z rewitalizacji, to teren wróci do miasta, natomiast przeniesienie praw własności nie pozbawi Łodzi (zabierz głos/oceń prezydenta) możliwości z jego korzystania.

Środki transportu będą mogły normalnie korzystać z występującego tam układu torów tramwajowych, a z czasem miasto zyska odnowioną poczekalnię.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Odzyska swój blask!!!! Choć właściwie nigdy go nie straciła...

Teresa, 2012-05-13 22:32:06 odpowiedz

dobrze byłoby by odzyskała swój blask i by wreszcie ktoś sie tym zainteresował

Lala, 2012-05-11 20:38:37 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE