PARTNER PORTALU
  • BGK
.pl/images/2017/icons/mail2.png" alt="" width="90" /> ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Poczta w Rudnej Małej się wzbogaciła

  • PAP    12 lipca 2010 - 18:25

17 powiatów i trzy miasta na prawach powiatu w woj. podkarpackim obsługiwać będzie uruchomiona w poniedziałek w Rudnej Małej k. Rzeszowa nowa sortownia listów i paczek Poczty Polskiej.
- Nowa sortowania zastąpiła dotychczasowe dwie w Rzeszowie oraz w Krośnie. W ciągu doby przez ten węzeł przechodzi ponad 600 tys. listów i około 10 tys. paczek - powiedział Baranowski.

Sortowania mieści się w wynajmowanym przez Pocztę Polską budynku o powierzchni 4,5 tys. m kw. W Rudnej Małej średnio co siedem minut pracownicy przyjmują lub odprawiają kurs pocztowy. Pracę w nowej sortowni znaleźli dotychczasowi pracownicy Poczty Polskiej.

Według Baranowskiego, - inwestycja ma usprawnić i polepszyć działalność logistyczną Poczty Polskiej. - Sortownia w Rudnej Małej to nowoczesny budynek spełniający wszelkie wymogi techniczne - dodał.

Poczta Polska SA jest największym operatorem na polskim rynku pocztowym. Posiada ponad 8,4 tys. placówek pocztowych. Sieć tworzą urzędy pocztowe, filie oraz agencje pocztowe. Obsługuje rocznie kilka miliardów różnego rodzaju przesyłek. Zatrudnia ponad 100 tys. pracowników.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.