PARTNER PORTALU
  • BGK

Podgórska w Toruniu otwarta w Wigilię

  • AT    23 grudnia 2011 - 15:53
Podgórska w Toruniu otwarta w Wigilię

Świąteczny prezent drogowców dla mieszkańców lewobrzeżnego Torunia. 24 grudnia 2011 roku zostanie otwarta po kapitalnym remoncie ulica Podgórska. Kosztem blisko 4 milionów złotych z budżetu miasta ulica zmieniła się nie do poznania - donosi toruński magistrat.
Prace na Podgórskiej były prowadzone na odcinku 1280 metrów od placu Armii Krajowej do Strzałowej. Ulica przeszła remont kapitalny. Wymieniona została stara, zniszczona jezdnia. Zwiększyła się także wytrzymałość drogi, która została specjalnie wzmocniona poprzez wymianę podbudowy i stabilizację gruntu.

- To ważne, bo ruch na Podgórskiej jest duży i często jeżdżą nią ciężkie samochody dostawcze. Drogowcy wyremontowali też dwie zatoki autobusowe i ułożyli nowy chodnik z polbruku - informuje magistrat.

- Zakres tego zadania był duży. Oprócz robót typowo drogowych - wykonania nowej jezdni i chodników - trzeba było zbudować  860 metrów kanału deszczowego i wykonać wpusty deszczowe, a następnie podłączyć je do kanału odpływowego - mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg.

Wykonawcą prac była firma Stragbag z Pruszkowa. Koszt robót to ponad 3 mln zł.

Już 23 grudnia rano wyremontowaną ulicą zaczęły kursować autobusy MZK. Dla ruchu samochodów Podgórska zostanie otwarta w Wigilię.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • TEn, 2011-12-23 16:34:40

    Takich Świąt i Sylwestra nie mieliśmy nigdy! Jak tu się cieszyć z tego ?