PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpacie otwiera się na rowerzystów

  • PAP    29 maja 2013 - 17:47
Podkarpacie otwiera się na rowerzystów

Na Podkarpaciu do końca 2015 roku ma powstać blisko 430 km ścieżek rowerowych. Koszt tej inwestycji to prawie 66 mln zł. Podkarpacki odcinek będzie częścią trasy rowerowej, która połączy pięć wschodnich województw.
Cała rekreacyjna trasa rowerowa łącząca województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie będzie mieć blisko 2 tys. kilometrów. Łączny koszt projektu "Trasy rowerowe w Polsce wschodniej" przekracza 274 mln zł. Z tej kwoty 85 proc. stanowi dofinansowanie unijne. Cała trasa ma być gotowa do końca 2015 r.

Jak poinformował  rzecznik prasowy marszałka województwa podkarpackiego Wiesław Bek, obecnie trwa audyt podkarpackiego odcinka trasy. "Audyt polega na tym, że doświadczony rowerzysta będzie pokonywał trasę planowej ścieżki rowerowej i weryfikował jej atrakcyjność. Będzie też zwracał uwagę na otoczenie, przez które przebiega, i sprawdzał lokalizację proponowanych miejsc odpoczynku dla rowerzystów" - dodał.

Audytor będzie na bieżąco relacjonował wrażenia z trasy poprzez wpisy, zdjęcia i materiały video na blogu - http://provestigo.pl/category/blog/

Audytorowi-rowerzyście towarzyszyć będzie także drugi audytor, który będzie się poruszał samochodem. Do jego obowiązków należeć będzie inwentaryzacja atrakcji turystycznych oraz bazy noclegowo-gastronomicznej w obrębie ścieżki rowerowej. Po audycie zebrane informacje zostaną naniesione na mapy.

Podkarpacki odcinek trasy ma liczyć ok. 430 km; zacznie się w miejscowości Podlesina na granicy z województwem lubelskim i przebiegnie przez m.in. Narol, Horyniec Zdrój, Dynów, Kraczkową, Łańcut, Leżajsk, Ulanów; koniec tego fragmentu będzie w Trześni na granicy z woj. świętokrzyskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: