PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie: 180 km dróg do remontu w 2011

  • PAP    8 grudnia 2010 - 14:49
Podkarpackie: 180 km dróg do remontu w 2011

Na Podkarpaciu w przyszłym roku wyremontowanych ma być ponad 180 km dróg gminnych i powiatowych w sumie za około 120 mln zł. Większość inwestycji związana jest z odbudową dróg zniszczonych przez powódź.
Trasy zostaną zmodernizowane w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (NPPDL).

Jak poinformowała Agnieszka Skała z biura prasowego urzędu wojewódzkiego w Rzeszowie, z 45 gminnych wniosków aż 40 dotyczy odbudowy dróg zniszczonych przez powódź.

W 2011 r. w regionie wyremontowanych zostanie prawie 90 km dróg gminnych, wśród nich m.in.: droga Futory-Dubiki-Futory w gminie Oleszyce czy Bieździedzia-Turczyn w gminie Kołaczyce. 45 podkarpackich gmin dostanie z budżetu państwa prawie 30 mln zł; drugie tyle stanowi ich wkład własny.

Oprócz dróg gminnych na Podkarpaciu wyremontowanych zostanie również ponad 90 km dróg powiatowych.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zaakceptowało w sumie 16 wniosków dotyczących naprawy szkód wyrządzonych przez powódź. Wśród nich jest m.in. wniosek o przebudowę drogi Podmurynia-Komorów w powiecie kolbuszowskim i drogi w Rakszawie na terenie powiatu łańcuckiego.

Ogółem powiaty otrzymają w ramach NPPDL prawie 30 mln zł; podobna kwota pochodzić będzie z budżetów samorządów.

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 - 2011 to inicjatywa ministra spraw wewnętrznych i administracji z października 2008 roku; wówczas ministrem był Grzegorz Schetyna. Program tzw. schetynówek jest dodatkowym źródłem pieniędzy na rozwój lokalnej infrastruktury drogowej.

W latach 2009 - 2011 na realizację programu budżet państwa co roku przeznacza do 1 mld zł dotacji celowej; samorządy przeznaczają na ten cel podobną kwotę ze środków własnych.

Czytaj też:

Drogowa Inicjatywa Samorządowa 

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.