PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie. 23 mln zł na modernizację stacji Nowa Sarzyna

  • PAP/AH    10 kwietnia 2018 - 16:05
Podkarpackie. 23 mln zł na modernizację stacji Nowa Sarzyna
(fot. PKP PLK)

Prawie 23 mln zł ma kosztować modernizacja stacji kolejowej Nowa Sarzyna na Podkarpaciu. Dzięki inwestycji więcej pociągów będzie mogło przejeżdżać na linii Stalowa Wola-Przeworsk, zwiększy się także poziom bezpieczeństwa na tej linii.
Jak poinformowała we wtorek (10.04) Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK, wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie.

- Inwestycja zwiększy bezpieczeństwo ruchu kolejowego i przepustowość ważnej dla ruchu towarowego linii z Lublina, na odcinku od Stalowej Woli do Przeworska. Dodatkowo przebudowa urządzeń sterowania ruchem kolejowym zapewnieni sprawne realizowanie połączeń, ich punktualność i skróci czas dowozu ładunków - dodała.

Szalacha zaznaczyła, że dzięki modernizacji poprawi się również bezpieczeństwo przewożonych ładunków tranzytowych oraz obsługa przesyłek niebezpiecznych, które kierowane są na bocznicę kolejową do Zakładów Chemicznych CIECH Sarzyna.

Inwestycję podzielono na dwa etapy. Pierwszy realizowany będzie do końca listopada br. i obejmuje: budowę mostu w torze nr 2 wraz z dobudową toru i sieci trakcyjnej nad nowo wybudowanym torem, wymianę rozjazdów, opracowanie dokumentacji projektowej urządzeń srk - sterowania ruchem kolejowym.

Drugi etap, który zakończyć ma się rok później obejmuje przebudowę urządzeń srk i teletechniki. 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.