PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie: GDDKiA wyda 40 mln zł na inwestycje mostowe

  • PAP/EM    14 marca 2017 - 15:11
Podkarpackie: GDDKiA wyda 40 mln zł na inwestycje mostowe
Na liście zadań do realizacji w zakresie inwestycji mostowych znajduje się kilkanaście pozycji (fot. pixabay)

Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w ciągu dwóch lat planuje zrealizować inwestycje mostowe o wartości ok. 40 mln zł. Wśród najważniejszych z nich będzie m.in. budowa mostu przez potok Kosinka w miejscowości Kosina w ciągu drogi krajowej nr 94.
Jak poinformowała rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału Dyrekcji Joanna Rarus, na liście zadań do realizacji w zakresie inwestycji mostowych znajduje się kilkanaście pozycji. Część z nich to remont istniejących przepraw lub budowa nowych, w planach jest również przygotowanie dokumentacji kilku innych inwestycji.

"Ponieważ jesteśmy dopiero przed rozstrzygnięciem przetargów, możemy mówić na razie tylko o szacunkowych kosztach. Według naszych szacunków, wartość realizowanych inwestycji mostowych to będzie ok. 40 mln zł. Dodatkowe 300-400 tys. zł kosztować będzie opracowanie dokumentacji projektowej dla kilku inwestycji mostowych" - dodała.

Największą szacunkową wartość mają m.in.: rozbudowa drogi krajowej nr 77 wraz z budową mostu przez rzekę Łęg w miejscowości Gorzyce, koszt tej inwestycji to ok. 23-25 mln zł, natomiast budowa mostu przez potok Kosinka w miejscowości Kosina w ciągu drogi krajowej nr 94 ma kosztować ok. 4 mln zł.

Według wstępnych szacunków 1 mln zł więcej ma kosztować rozbudowa drogi krajowej nr 84 w związku z budową mostu przez potok Serednica w miejscowości Olszanica. Natomiast rozbudowa drogi krajowej nr 84 i budowa mostu przez potok bez nazwy w miejscowości Brzegi Dolne wynieść ma, według szacunków GDDKiA, ok. 3,5 mln zł.

Rarus zaznaczyła, że wykonanie dokumentacji projektowej zaplanowano dla takich inwestycji jak remont mostu przez rzekę Dęba w Nowej Dębie, podobna inwestycja jest planowana w Tylawie przez rzekę Mszana. Dokumentacja zostanie przygotowana również do rozbudowy drogi krajowej nr 9 wraz z planowaną budową mostu przez potok Kobyle w miejscowości Domaradz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.