PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie inwestuje w przejścia graniczne

  • PAP    15 czerwca 2011 - 14:35
Podkarpackie inwestuje w przejścia graniczne

Na budowę nowego przejścia granicznego z Ukrainą w Budomierzu i modernizację 2 już istniejących wydanych zostanie do 2013 r. ponad 180 mln zł.
Informację tę przekazała rzeczniczka wojewody podkarpackiej, Małgorzata Oczoś.

Dodała, że jeszcze w czerwcu powinien zakończyć się remont przejścia w Medyce. Koszt tej modernizacji wyniósł prawie 13,5 mln zł. W Medyce przebudowano północną i południową platformę wyjazdową i wyjazdową z Polski, wybudowano m.in. budynki: odpraw granicznych, odpraw kontroli szczegółowej dla samochodów osobowych i busów - zaznaczyła Oczoś.

Czytaj też: Miliony na przejścia graniczne

W trakcie modernizacji jest także przejście graniczne w Korczowej. Tu zostanie oddzielony ruch osobowy od towarowego. Na ten cel zarezerwowano w sumie 20 mln zł. Zakończenie prac zaplanowano na wiosnę 2012 r.

Największym przedsięwzięciem na Podkarpaciu jest budowa nowego przejścia granicznego z Ukrainą w Budomierzu. Jak podkreśliła rzeczniczka, będzie to jedno z najnowocześniejszych przejść w Europie, wyposażone m.in. w elektroniczny dozór i zarządzanie ruchem, a także w elektroniczny system odczytujący tablice rejestracyjne. Powstanie po 8 pasów ruchu na kierunku wjazdowym i wyjazdowym z Polski.

Inwestycja kosztować będzie ok. 145 mln zł. Jej zakończenie planowane jest na 2013 r. Natomiast na czas Euro 2012 przejście zostanie tymczasowo otwarte, by umożliwić kibicom mistrzostw sprawny przejazd na Ukrainę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • KOPUŁKA, 2011-06-15 15:29:45

    A na jakich DZIAŁKACH beda te inwestycje?Może troche więcej szczeg na ten temat.mOŻE KTOŚ COŚ WIE NA TEMAT TYCH DZIAŁEK