PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie ma nowego Orlika

  • AW    12 lutego 2013 - 11:44
Podkarpackie ma nowego Orlika

Województwo podkarpackie ma nowego Orlika. Będą korzystać z niego m. in uczniowie szkół w Nowej Sarzynie i Rudzie Łańcuckiej.
Jak podaje podkarpacki urząd marszałkowski, teren pod budowę „Orlika" został przekazany 27 lipca 2012 roku. Wykonawca pierwsze prace rozpoczął na początku sierpnia. Dzięki sprzyjającej aurze, przebiegały one zgodnie z planem.

W ramach inwestycji powstały dwa oświetlone boiska: piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią oraz wielofunkcyjne do gry w koszykówkę, piłkę ręczną, siatkówkę i inne gry zespołowe, a także budynek sanitarny z szatniami, pomieszczeniem gospodarczym oraz pokojem trenera-animatora.

Całkowity koszt budowy Orlika w Nowej Sarzynie wraz z dokumentacją projektową i kosztami nadzoru inwestorskiego zamknął się w kwocie 1 093 087 zł. Na to zadanie gmina pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 500 000 zł oraz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego  w Rzeszowie w kwocie 333 000 zł. Budowę kompleksu sportowego wsparły także okoliczne przedsiębiorstwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: