Podkarpackie ma nowego Orlika

Województwo podkarpackie ma nowego Orlika. Będą korzystać z niego m. in uczniowie szkół w Nowej Sarzynie i Rudzie Łańcuckiej.
Podkarpackie ma nowego Orlika

Jak podaje podkarpacki urząd marszałkowski, teren pod budowę „Orlika" został przekazany 27 lipca 2012 roku. Wykonawca pierwsze prace rozpoczął na początku sierpnia. Dzięki sprzyjającej aurze, przebiegały one zgodnie z planem.

W ramach inwestycji powstały dwa oświetlone boiska: piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią oraz wielofunkcyjne do gry w koszykówkę, piłkę ręczną, siatkówkę i inne gry zespołowe, a także budynek sanitarny z szatniami, pomieszczeniem gospodarczym oraz pokojem trenera-animatora.

Całkowity koszt budowy Orlika w Nowej Sarzynie wraz z dokumentacją projektową i kosztami nadzoru inwestorskiego zamknął się w kwocie 1 093 087 zł. Na to zadanie gmina pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 500 000 zł oraz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego  w Rzeszowie w kwocie 333 000 zł. Budowę kompleksu sportowego wsparły także okoliczne przedsiębiorstwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE