PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie, Mielecka SSE: W 2016 roku wydano 40 zezwoleń

  • PAP/em    4 stycznia 2017 - 14:13
Podkarpackie, Mielecka SSE: W 2016 roku wydano 40 zezwoleń
Mielecka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest najstarsza w Polsce (fot. Mat. prasowe)

• Krzysztof Ślęzak, dyrektor mieleckiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), która zarządza strefą ocenił, że był to dobry rok dla strefy.
• 40 nowych zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej wydano w ubiegłym roku w mieleckiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
• Inwestorzy zadeklarowali również utworzenie 970 nowych miejsc pracy.
W ramach przyznanych w ubiegłym roku 40 zezwoleń inwestorzy zadeklarowali nakłady w wysokości 760 mln zł. Powstać ma też 970 nowych miejsc pracy, a ponad 3,1 tys. stanowisk ma być utrzymanych.

- Wydaliśmy 40 zezwoleń - to o osiem więcej niż w 2015 r. Tylko 16 zezwoleń to reinwestycje. Czyli mamy wielu nowych inwestorów, także z nowych branż, jak np. logistyka. Warto podkreślić też, że ok. 80 proc. ubiegłorocznych inwestycji to kapitał polski - dodał.

Mielecka SSE w ubiegłym roku powiększyła się o ok. 170 ha - chodzi o nowe tereny na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Obecnie powierzchnia strefy wynosi 1643 ha.

Jak zaznaczył Ślęzak, strefa w 70 proc. jest już zagospodarowana. -Mamy ok. 400 ha terenów przygotowanych pod inwestycje m.in. w podstrefach na Podkarpaciu i w Częstochowie - wyjaśnił dyrektor mieleckiego oddziału ARP.

W tym roku władze strefy chcą wynająć przedsiębiorcom dwie hale, które powstają w Mielcu.

Zdaniem Ślęzaka ten rok powinien być dla strefy równie dobry, co miniony. - Chcemy wydać podobną ilość zezwoleń, ale z większymi nakładami inwestycyjnymi, tak aby osiągnąć 1 mld zł. Być może rozpoczniemy budowę kolejnej hali pod wynajem. W planach mamy także rozszerzenie strefy o ok. 120 ha na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie - powiedział.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.