PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie. Obwodnica Czudca będzie kosztować ponad 85,5 mln zł

  • PAP/rs    23 stycznia 2018 - 16:58
Podkarpackie. Obwodnica Czudca będzie kosztować ponad 85,5 mln zł
We wtorek w Czudcu uroczyście rozpoczęto budowę obwodnicy. (Fot. PTWP/Paweł Pawłowski)

Ponad 85,5 mln zł kosztować będzie budowa obwodnicy Czudca (Podkarpackie). Trasa ma być gotowa w kwietniu 2019 r. Pieniądze na budowę obwodnicy pochodzą z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.
  • We wtorek w Czudcu uroczyście rozpoczęto budowę obwodnicy. Jak podkreślił marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, obwodnica przyczyni się do rozwoju całego regionu.
  • Obwodnica Czudca w większości przebiegać będzie pomiędzy istniejącą linią kolejową a rzeką Wisłok. Długość nowego odcinka trasy wyniesie niemal 2,5 km.
  • Koszt budowy obwodnicy to ponad 85,5 mln zł. Prawie 73 mln zł wyniesie dofinansowanie z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

- Mamy też nadzieję, że właśnie otwierają się nowe tereny do inwestowania, do budownictwa, także mieszkaniowego. Ta obwodnica połączy się w przyszłości z węzłem drogi ekspresowej S19, wpisując się w kolejną dużą inwestycję, obwodnicę Strzyżowa - dodał.

Z kolei starosta strzyżowski Robert Godek podkreślił, że obwodnica była oczekiwana przez mieszkańców od lat. - Droga ta usprawni ruch w kierunku powiatów: jasielskiego, krośnieńskiego, powiatów wschodniej Małopolski - zaznaczył.

Gmina Czudec leży przy skrzyżowaniu ważnych tras komunikacyjnych w regionie: drogi krajowej nr 19 prowadzącej do przejścia granicznego ze Słowacją w Barwinku oraz drogi wojewódzkiej nr 988 Babica - Warzyce, która jest jedną z ważniejszych tras z Jasła i Krosna w kierunku Rzeszowa.

Obwodnica Czudca w większości przebiegać będzie pomiędzy istniejącą linią kolejową a rzeką Wisłok. Długość nowego odcinka trasy wyniesie niemal 2,5 km. W ramach tej inwestycji, na odcinku prawie 2 kilometrów rozbudowana zostanie też droga wojewódzka nr 988.

Wykonawcą trasy jest firma Budimex, która oprócz samej drogi wybuduje również m.in. dwie estakady i most nad potokiem Wola.

Koszt budowy obwodnicy to ponad 85,5 mln zł, z tej kwoty dofinansowanie z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia to prawie 73 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.