PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie: Około 2,5 mln zł na inwestycje drogowe w Radomyślu Wielkim

  • PAP/JS    23 maja 2017 - 17:26
Podkarpackie: Około 2,5 mln zł na inwestycje drogowe w Radomyślu Wielkim
Oprócz remontu dróg samorząd Radomyśla wesprze także powiat mielecki i przeznaczy 700 tys. zł na budowę chodników przy drogach powiatowych i nakładek asfaltowych (fot. fotolia)

Około 2,5 mln zł wyda w tym roku samorząd Radomyśla Wielkiego (Podkarpackie) na inwestycje drogowe. W sumie wyremontowanych zostanie 13 odcinków dróg o łącznej długości ponad 7 kilometrów.
Jak poinformował burmistrz Radomyśla Józef Rybiński, remont gminnych dróg już trwa. "Nowy asfalt pojawi się w dziewięciu miejscowościach na 13 odcinkach dróg o łącznej długości ponad 7 kilometrów. Obecnie przygotowujemy przetarg na budowę chodników przy drogach gminnych" - dodał.

W kilku miejscowościach remont dróg już się zakończył. Nowe nawierzchnie asfaltowe pojawiły się już m.in. w Janowcu, Rudzie, Dulczy Wielkiej i Dąbiu.

Przetarg na wykonanie remontu wszystkich 13 odcinków dróg na terenie gminy wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Mielca. Prace mają być ukończone do 16 czerwca. Koszt prac to ponad 1,1 mln zł.

Oprócz remontu dróg samorząd Radomyśla wesprze także powiat mielecki i przeznaczy 700 tys. zł na budowę chodników przy drogach powiatowych i nakładek asfaltowych. Gmina dofinansuje też budowę chodnika przy drodze wojewódzkiej Mielec - Lisia Góra w Partyni.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.