Podkarpackie: PKP PLK, nowy przystanek kolejowy w Dębicy

Nowy przystanek Dębica Wschodnia już od niedzieli 14 grudnia zapewni dodatkowy dostęp do pociągów. Będą z niego korzystać pasażerowie około 30 połączeń do Krakowa, Tarnowa, Rzeszowa i Przemyśla.
Podkarpackie: PKP PLK, nowy przystanek kolejowy w Dębicy
www.pkp.plk.pl

Nowy przystanek szczególnie ułatwi podróż mieszkańcom wschodniej części miasta. Obiekt ma dwa 200–metrowe perony, wyposażone w wiaty i ławki.

Czytaj: Opole ma dworzec, którym można się chwalić

Przygotowany parking pozwala sprawnie łączyć podróż samochodem i jednym z około 30 pociągów do Krakowa, Tarnowa, Rzeszowa i Przemyśla.

Budowa nowego przystanku kosztowała około 1,7 mln zł., a powstał w ramach w ramach modernizacji trasy z Krakowa do Rzeszowa.

Czytaj: W 2015 r. PKP chce wydać 7 unijnych miliardów

- Na modernizowanej przez PLK linii komfort podróży poprawi się na 30 przystankach i stacjach. Już przebudowane są m.in. stacje w: Bogumiłowicach, Biadolinach, Świlczy. Na 60 nowych peronach, będą 23 windy, platformy przyschodowe i kilkadziesiąt pochylni, ponieważ wszystkie obiekty są dostosowywane do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się. – mówi Rafał Pietrończyk dyrektor projektu w PLK.

Ostatecznym efektem prac będzie skrócenie czasu przejazdu pomiędzy Krakowem i Rzeszowem do ok. 1,5 godz. oraz poprawa obsługi podróżnych na stacjach i przystankach Małopolski i Podkarpacia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE