PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie: Ponad 33 mln zł na scalanie gruntów w pow. jarosławskim

  • PAP/MN    13 października 2016 - 17:44
Podkarpackie: Ponad 33 mln zł na scalanie gruntów w pow. jarosławskim

Scalanie podzielono na dwa etapy - ich koszt to 21 mln zł i 12 mln zł. (fot. publicdomainpictures.net)

• Ponad 33 mln zł kosztować będzie scalanie gruntów w powiecie jarosławskim na Podkarpaciu.
• To największa taka operacja w regionie i jedna z większych w Polsce.
• Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Jak poinformował starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, bez uzyskania dofinansowania scalenie gruntów byłoby niemożliwe. "Pomoc została przyznana w wysokości 100 proc. kosztów. Sama realizacja następować będzie w dwóch etapach. Pierwszy to prace scaleniowe, natomiast drugi etap to zagospodarowanie poscaleniowe"- zaznaczył.

W powiecie jarosławskim do scalenia przewidziano grunty położone na terenie miasta Pruchnika oraz wsi Jodłówka. W tym pierwszym przypadku koszt pracy wyniesie ponad 21 mln zł, a w drugim ponad 12 mln zł.

Jak podkreślił Chrzan, powierzchnia miasta wynosi prawie 2 tys. ha i znajduje się tu 5543 działek ewidencyjnych, a prawa właścicielskie do nich przysługują 2645 osobom. Natomiast obszar Jodłówki to ponad 1,2 tys. ha, na których znajduje się 3477 działek, a prawa właścicielskie przysługują 1481 osobom.

Czytaj też: Podkarpackie: 86 wniosków na rozwój przedszkoli

"Prace scaleniowe są już realizowane. Planowany termin zakończenia całej operacji scalenia, zarówno w Pruchniku, jak i wsi Jodłówka to czerwiec 2023 r." - dodał starosta.

Projekty "Scalanie gruntów położonych w obszarze miasta Pruchnik" i "Scalanie gruntów położonych w obszarze wsi Jodłówka gm. Pruchnik" otrzymały dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014-2020.

Podkarpacie na działania samorządowe w ramach PROW otrzyma ponad 82 mln euro. Pieniądze te zostaną przeznaczone m.in. na scalanie gruntów, budowę dróg lokalnych czy odnowę wsi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.