PARTNER PORTALU
 • BGK

Podkarpackie: Prawie 30 mln zł na budowę drogi w Rzeszowie

 • PAP/MN    22 września 2017 - 14:10
Podkarpackie: Prawie 30 mln zł na budowę drogi w Rzeszowie
Dzięki inwestycji zyskają przede wszystkim podróżujący na kierunku wschód-zachód. (zdj. ilustracyjne, MIB)

Prawie 30 mln zł kosztować będzie budowa drogi wojewódzkiej na odcinku od ul. Lubelskiej do ul. Warszawskiej w Rzeszowie.
 • Trasa ta w przyszłości połączy drogi krajowe nr 97 i 94.
 • Inwestycja została dofinansowana z programu Polska Wschodnia.
 • 22 września w Rzeszowie uroczyście podpisano umowę na dofinansowanie budowy tej drogi.
 • Ten i inne ważne tematy dla Polski Wschodniej będą szeroko dyskutowane podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego, który pod patronatem PortalSamorzadowy.pl 27 i 28 września odbędzie się w Białymstoku

Jak powiedział wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak, odcinek drogi, który powstanie, jest krótki - ponad 1,3 km - ale w przyszłości, wraz z kilkoma innymi inwestycjami, usprawni połączenie drogi krajowej nr 97 z DK 94. "W konsekwencji umożliwi to połączenie z siecią TEN-T, czyli autostradą A4, drogą ekspresową S19 i portem lotniczym w Jasionce" - dodał.

Wiceminister zaznaczył, że inwestycja zapewni również dobre połącznie z terenami inwestycyjnymi, m.in. ze strefą ekonomiczną Dworzysko.

"Zyskają przede wszystkim podróżujący na kierunku wschód-zachód, którzy będą mogli ominąć centrum Rzeszowa, a tym samym poprawi się jakość życia mieszkańców, zmniejszy się hałas i zanieczyszczenie miasta" - podkreślił Hamryszczak. Dodał, że w ramach inwestycji powstaną też ścieżki rowerowe o długości ponad 2,5 km.

Czytaj też: 215 mln zł z programu Polska Wschodnia na dwie drogi

Wiceminister przypomniał, że na Podkarpaciu realizowanych jest osiem inwestycji, które są dofinansowane z programu Polska Wschodnia. Łączna kwota dofinansowania tych projektów wynosi blisko 300 mln zł.

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc podkreślił, że drogi i bezpieczna komunikacja są najważniejsze w rozwoju miasta. "Chcemy, żeby drogi w naszym mieście były dwujezdniowe, chcemy budować estakady, żeby nie było korków, a wtedy przyjdą inwestorzy, którzy stworzą miejsca praca" - powiedział prezydent.

Budżet projektu pn. "Budowa DW w Rzeszowie na odcinku od ul. Lubelskiej do ul. Warszawskiej - połączenie DK 97 z DK 94" to prawie 30 mln zł. Kwota dofinansowania z programu Polska Wschodnia wynosi prawie 20 mln zł. Inwestycja ma być gotowa w przyszłym roku.

Ten i inne ważne tematy dla Polski Wschodniej będą szeroko dyskutowane podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego, który pod patronatem PortalSamorzadowy.pl 27 i 28 września odbędzie się w Białymstoku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

 • Rafał_Rzeszów, 2017-09-24 12:26:01

  Super. To bardzo ważna droga dla Rzeszowa. Choc nie długa ale mająca ważne znaczenie. Będzie ona częścią północnej obwodnicy Śródmieścia (w przekroju oczywiście 2+2)
 • Rowerzysta, 2017-09-22 23:49:39

  Ważne ze przy drodze powstanie trasa rowerowa. Super ze Rząd wspiera finansowo takie inwestycje ważne dla miasta.