PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie: remont mostu w Jaśle będzie kosztował ponad 2,3 mln zł

  • PAP/MN    31 sierpnia 2016 - 17:51
Podkarpackie: remont mostu w Jaśle będzie kosztował ponad 2,3 mln zł

Prace potrwają rok, ale będą prowadzone bez wyłączania ruchu (fot. pixabay)

• Ponad 2,3 mln zł kosztował będzie remont mostu nad Wisłoką w Jaśle (Podkarpackie) na drodze krajowej nr 28.
• Obiekt wymaga m.in. naprawy podpór, dźwigarów i wymiany nawierzchni.
• Prace mają się skończyć we wrześniu 2017 r.
Jak poinformowała rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Joanna Rarus, remont mostu jest konieczny przede wszystkim ze względu na duże natężenie ruchu i wiek obiektu. Wykonawcą remontu jest firma Skanska, która już weszła na plac budowy.

W środę wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu dla I etapu robót remontowych. "Zamknięta została połowa mostu. Wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Na obiekcie i dojazdach ustawiono betonowe i stalowe bariery ochronne, ograniczono także prędkość do 30 km/h, a w rejonie zwężeń na samym obiekcie do 10km/h" - powiedziała.

Rzeczniczka zaznaczyła, że prace będą prowadzone bez wyłączania ruchu. "Co oznacza, że najpierw zamknięta dla ruchu i remontowana będzie jedna połowa obiektu, a ruch będzie odbywał się drugą połową. Po zakończeniu prac na pierwszej połowie nastąpi zmiana i ruch pojazdów zostanie puszczony na wyremontowaną już część obiektu, a prace rozpoczną się na jego drugiej połowie" - dodała.

Czytaj też: 826 mln zł na drogi w Polsce Wschodniej. Umowy podpisane

W pierwszym etapie wyremontowane zostaną podpory oraz dźwigary mostu. Przeprowadzone będą powierzchniowe naprawy płyty pomostu, wymieniona zostanie izolacja przeciwwilgociowa, odwodnienie oraz konserwacja łożysk. Wymienione zostanie też wyposażenie obiektu i płyty przejściowe. Zmieniona też będzie nawierzchnia. Wszystkie prace potrwają do września 2017 r.

Droga krajowa nr 28 przebiega przez województwa małopolskie i podkarpackie. Prowadzi do przejścia granicznego z Ukrainą w Medyce. Nazywana jest trasą karpacką.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.