PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie: W Mielcu powstanie nowy most przez Wisłokę

  • PAP/JS    16 listopada 2016 - 16:27
Podkarpackie: W Mielcu powstanie nowy most przez Wisłokę
Inwestycja ma kosztować ok. 80 mln zł i będzie sfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego (fot.wzdw)

• Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na budowę mostu przez Wisłokę w Mielcu wraz z drogami dojazdowymi.
• Inwestycja ma kosztować ok. 80 mln zł i będzie sfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego.
Jak poinformował rzecznik prasowy marszałka woj. podkarpackiego Tomasz Leyko, most ma być gotowy do końca października 2019 r.

"Program funkcjonalno-użytkowy dla tej inwestycji został już zakończony. Przetarg na wykonanie tej inwestycji odbędzie się w systemie +projektuj i buduj+" - dodał.

W ramach projektu powstanie nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 984 o długości ponad 2,5 km od ronda na drodze wojewódzkiej 983 w miejscowości Rzędzianowice w kierunku na południowy wschód. Jednym z elementów tej trasy będzie nowy most przez Wisłokę o długości ok. 550 metrów, powstanie też kilka rond.

Marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl zaznaczył, że będzie to jedna z najważniejszych inwestycji w powiecie mieleckim, która będzie udrażniała ruch w Mielcu.

"Myślę, że ta inwestycja poprawi bardzo trudną sytuację, jeśli chodzi o komunikację związaną z przejazdem z lewej strony Wisłoki do miasta. Obecnie w porach szczytu komunikacyjnego tworzą się gigantyczne korki" - dodał.

Ortyl podkreślił, że z nowej przeprawy zadowoleni będą też przedsiębiorcy z działającej w Mielcu Specjalnej Strefy Ekonomicznej, którzy obecnie zmuszeni są do korzystania z jedynego mostu przez Wisłokę.

Inwestycja pod nazwą "Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 od m. Rzędzianowice do ul. Sienkiewicza w Mielcu wraz z budową mostu na rzece Wisłoka" została wpisana do Wieloletniej Prognozy Finansowej województwa podkarpackiego. Zostanie sfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego, na ten cel zarezerwowano 80 mln zł.

Budżet RPO woj. podkarpackiego składa się z dwóch źródeł: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. W sumie w ramach RPO Podkarpacie ma do wydania ponad 2,1 mld euro.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.