PARTNER PORTALU
  • BGK

Podlaskie: drogi lokalne do przebudowy

  • PAP    20 grudnia 2013 - 15:53
Podlaskie: drogi lokalne do przebudowy

26,4 km dróg lokalnych zostanie w 2014 r. przebudowanych w Podlaskiem w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Listę inwestycji zaakceptowało w piątek Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.
Podlaskie dostanie w ramach programu na ten cel blisko 14,3 mln zł.

Zrealizowanych będzie 12 inwestycji: 5 na drogach powiatowych i 7 na gminnych. Jeśli po przetargach pojawią się jakieś oszczędności, być może lista inwestycji powiększy się o 3-4 kolejne - poinformowała w piątek PAP rzeczniczka wojewody podlaskiego Joanna Gaweł. Dodała, że można założyć, że wówczas udałoby się przebudować nawet około 40 km dróg lokalnych.

Ogólna wartość inwestycji, które będą zrealizowane w 2014 r., to 35,3 mln zł, z czego 19,4 mln zł na drogach powiatowych i 15,9 mln zł na drogach gminnych.

Z listy rankingowej zamieszczonej przez urząd wojewódzki wynika, że inwestycje będą prowadzone w gminach: Szepietowo, Wysokie Mazowieckie, Rutka - tartak, Turośń Kościelna, Sokółka, Gródek i Czyżew. Przebudowy będą też prowadzić powiaty: hajnowski, wysokomazowiecki, grajewski, siemiatycki i białostocki.

O pieniądze na 2004 rok na drogi lokalne rywalizowało w Podlaskiem 107 projektów dotyczących budowy lub przebudowy 244 km dróg. Urząd Wojewódzki podkreślał, że to dowód na to, że potrzeby w regionie w tym zakresie są duże. To samo mówią lokalni samorządowcy. Samorządy wnioskowały o 110 mln zł z programu.

W 2015 r. Podlaskie ma mieć z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych ponad 57 mln zł; w 2012 roku miało do dyspozycji 28,5 mln zł.

Od początku działania programu w 2009 roku dotychczas w Podlaskiem przebudowano ponad 660 km dróg gminnych i powiatowych. Łącznie na ten cel z budżetu państwa pochodziło ponad 200 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.