PARTNER PORTALU
  • BGK

Podlaskie: Kolejne unijne pieniądze na drogi wojewódzkie

  • PAP/JS    1 sierpnia 2017 - 17:11
Podlaskie: Kolejne unijne pieniądze na drogi wojewódzkie
Projekt dotyczy 14-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 682 z Markowszczyzny do Łap (fot. pixabay.com)

Zostanie przebudowany kolejny odcinek drogi z Łap do Białegostoku, ważny dla ruchu lokalnego z podbiałostockich miejscowości. Samorząd województwa uzyskał unijne pieniądze na inwestycje.
Pieniądze w wysokości ponad 171 mln zł pochodzą z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na lata 2014-2020 - powiedział we wtorek na konferencji prasowej marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński.

Projekt dotyczy 14-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 682 z Markowszczyzny do Łap. W jej ramach droga zostanie rozbudowana, powstaną też obwodnice kilku miejscowości. Inwestycja warta ponad 200 mln zł ma zakończyć się w połowie 2019 roku.

Władze samorządowe województwa podlaskiego już wcześniej podkreślały, że to ważny fragment drogi, który ma usprawnić połączenie z Łap do Białegostoku. Kilka miesięcy temu rozpoczęła się budowa innego odcinka tej drogi z miejscowości Horodniany (pod Białymstokiem) do Markowszczyzny. W planach jest też budowa obwodnicy Łap, która ma się łączyć (przez Roszki Wodźki) z drogą Białystok-Wysokie Mazowieckie.

Marszałek poinformował też, że dofinansowanie z Polski Wschodniej otrzymała również inna inwestycja.

Chodzi o budowę 8,5-kilometrowego fragmentu drogi wojewódzkiej nr 685 na odcinku od granicy gminy Zabłudów do Zabłudowa, gdzie połączy się z s19. Droga powinna powstać do połowy 2019 roku. Jej koszt to 52 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wynosi blisko 45 mln zł.

W obecnej perspektywie unijnej programu Polska Wschodnia podlaski samorząd - jak poinformował Leszczyński - pozyskał w sumie 430 mln zł. Z tego programu realizowany jest też fragment drogi z miejscowości Horodniany do Markowszczyzny, a także droga z Białegostoku do Supraśla. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.