PARTNER PORTALU
  • BGK

Podlaskie: Przebudowa drogi Białystok-Supraśl za ponad 121 mln zł

  • PAP/JS    23 czerwca 2017 - 20:41
Podlaskie: Przebudowa drogi Białystok-Supraśl za ponad 121 mln zł
Nowa droga ma być gotowa we wrześniu 2018 r (fot. fotolia)

Ponad 120 mln zł będzie kosztowała przebudowa kilkunastokilometrowej trasy Białystok-Supraśl. W piątek (23 czerwca) po południu oficjalnie rozpoczęto tę inwestycję. Supraśl to turystyczne i uzdrowiskowe miasteczko, chętnie odwiedzane przez wielu mieszkańców.
Inwestycja jest jedną z najważniejszych i największych realizowanych obecnie na drogach wojewódzkich przez Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku.

Jak poinformował w komunikacie urząd marszałkowski, po rozbudowie część trasy (od granic Białegostoku do zjazdu w Nowodworcach) będzie drogą dwupasmową, pozostały odcinek będzie jednopasmowy. Będzie zbudowana obwodnica miejscowości Ogrodniczki, estakada w Krasnem. Na całej długości drogi będzie ścieżka rowerowa.

Nowa droga ma być gotowa we wrześniu 2018 r. Prace będą kosztować 121,7 mln zł, z czego ok. 102 mln zł to dotacja z UE z programu Polska Wschodnia. Wykonawcą inwestycji jest polsko-litewskie konsorcjum m.in. z litewską firmą Trakcja oraz polskim Unibepem SA.

W inauguracji budowy wzięli m.in. udział marszałek województwa Jerzy Leszczyński oraz samorządowcy z gmin Białystok, Supraśl i Wasilków.

Marszałek podkreślił, że rozbudowa drogi Białystok-Supraśl jest bardzo ważną inwestycją dla całej aglomeracji białostockiej, bo poprawi komunikację Białegostoku i ościennych gmin. Droga prowadzi ponadto do Puszczy Knyszyńskiej, miejsca atrakcyjnego turystycznie, znanego w Podlaskiem. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.