PARTNER PORTALU
  • BGK

Podlaskie. Za 9,7 mln zł władze Augustowa przygotują 20 ha pod inwestycje

  • pt/pap    19 października 2016 - 15:06
Podlaskie. Za 9,7 mln zł władze Augustowa przygotują 20 ha pod inwestycje

Władze Augustowa zabiegają o włączenie tych terenów do Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (fot.augustow.pl)

Za 9,7 mln zł władze Augustowa przygotują 20 ha terenów na potrzeby inwestorów. 9,2 mln zł z tej kwoty pochodzi z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.
W Augustowie burmistrz tego miasta Wojciech Walulik podpisał umowę w tej sprawie przekazaną przez wicemarszałka województwa podlaskiego Bogdana Dyjuka. Marszałek województwa podpisał dokument kilka dni temu - poinformowała Anna Samel z urzędu miasta w Augustowie.

Na gruntach pod inwestycje ma powstać Augustowska Strefa Aktywności Gospodarczej. Tereny znajdują się przy skrzyżowaniu dróg krajowych 8 i 61.

W najbliższych dniach będzie ogłoszony przetarg, w którym będzie wyłoniona firma, która wykona zaplanowane prace - poinformowała Samel. Prace przy uzbrojeniu terenu w niezbędną infrastrukturę techniczną (sieć wodociągowa, kanalizacja, sieć energetyczna, drogi wewnętrzne) mają ruszyć jeszcze w 2016 r. Wszystko ma być gotowe w styczniu 2018 r.

Władze Augustowa zabiegają o włączenie tych terenów do Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W listopadzie ma być gotowy formalny wniosek w tej sprawie. Wszystko ma służyć podniesieniu atrakcyjności inwestycyjnej - kojarzonej zazwyczaj tyko z turystyką Augustowa - i powstawaniu nowych miejsc pracy w mieście.

Burmistrz mówił wielokrotnie, że w oparciu tylko o turystykę, miasto się nie rozwinie.

"Samorząd Augustowa zgromadził już niezbędną dokumentację i pierwsze listy intencyjne od inwestorów, którzy zamierzają w strefie prowadzić swój biznes" - poinformowała Samel. Władze miasta liczą, że pierwsi inwestorzy rozpoczną działalność w augustowskiej strefie w 2018 r.

Z unijnych pieniędzy z RPO na lata 2014-2020 z puli na przygotowanie terenów inwestycyjnych skorzystały dotychczas samorządy Zambrowa, Łap i Augustowa. Miasto Zambrów dostało 2,1 mln zł na powiększenie terenów pod budowy nowych fabryk (o 6,5 ha gruntów), a miasto Łapy 13,3 mln zł na uzbrojenie 12 ha gruntów po zbiorniku wodnym należącym do byłej cukrowni Łapy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.