Podpisana umowa na ul. Nowolazurową

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podpisała w piątek umowę na budowę pierwszego etapu ul. Nowolazurowej, która docelowo ma połączyć trzy stołeczne dzielnice: Ursus, Włochy i Bemowo.
Podpisana umowa na ul. Nowolazurową

Miasto na budowę nowej drogi otrzyma z Unii Europejskiej ponad 125 mln zł. Budowa pierwszego odcinka ulicy Nowolazurowej od Al. Jerozolimskich do ul. Księdza Juliana Chrościckiego będzie kosztowała blisko 188 mln zł, a dofinansowanie z Brukseli pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013. Koszt całej Nowolazurowej jest szacowany na ponad 600 mln zł.

Prezydent Warszawy na konferencji prasowej podkreśliła, że mieszkańcy okolicznych terenów często pytali, kiedy powstanie ważna dla nich droga. - To jest odpowiedź dla mieszkańców, którzy wielokrotnie pytali, czy ta Nowolazurowa naprawdę powstanie. Ten podpis jest gwarancją, że to bardzo potrzebne połączenie w tej części Warszawy będzie zbudowane - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

Zapewniła, że przetarg na budowę drogi zostanie rozstrzygnięty jeszcze w grudniu. - Budowa powinna się rozpocząć wiosną przyszłego roku i potrwa od 18 do 24 miesięcy - powiedziała prezydent stolicy.

Gronkiewicz-Waltz pytana, kiedy powstanie kolejny odcinek ulicy, aż do Trasy AK, odparła, że nie wiadomo, gdyż na razie nie ma na to pieniędzy. - Z pewną nadzieją spoglądamy w przyszłość na budżet UE 2014-2020, bo wtedy będziemy mogli zrealizować te wszystkie rzeczy, które na skutek spowolnienia gospodarczego musieliśmy opóźnić - powiedziała.

Czytaj też:

Kadencja wielkich wydatków

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Wąsowicz NA BURMISTRZA WŁOCH!!!!

iga, 2010-11-19 16:41:53 odpowiedz

Michał Wąsowicz to najlepszy burmistrz!!! Włochy są zadowolone!

olek, 2010-11-19 16:39:36 odpowiedz

Michał Wąsowicz to nasz burmistrz!!!

Włoch, 2010-11-19 16:38:45 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE