PARTNER PORTALU
  • BGK

Podpisanie umowy na projekt aquaparku

  • chelmonline.pl    5 marca 2013 - 10:34
Podpisanie umowy na projekt aquaparku

Ma być pierwszym w kraju aquaparkiem połączonym z galerią handlową i jednym z najnowocześniejszych w tej części Polski. Chełm podpisał umowę z projektantem.
Cztery baseny, pięć zjeżdżalni, cztery jacuzzi, kilka saun, solarium, salony odnowy biologicznej, fitness, siłownia, trzy sale do squascha, kręgielnia, dwukondygnacyjna kawiarnia itd. - wiemy już jak wyglądać będzie Centrum Sportów Wodnych w Chełmie.

Miasto podpisało umowę z firmą Schick Architekci, która zajmie się projektem chełmskiego aquaparku. Za około 630 tysięcy złotych powstanie projekt jednego z najciekawszych architektonicznie obiektów w mieście.

- Na podpisanie umowy, a przez to na publikację planów i wizualizacji aquaparku, czekaliśmy kilka tygodni. Nie mogliśmy tego zrobić wcześniej ze względu na postępowanie Krajowej Izby Odwoławczej, która rozpatrywała odwołanie złożone przez jedną z firm biorących udział w przetargu - mówi prezydent Chełma Agata Fisz.

- KIO przyznała nam rację, mamy już umowę, architekci przystąpili do prac, a my możemy pokazać mieszkańcom jak już niedługo zmieni się ten fragment miasta - dodaje.

Centrum Sportów Wodnych stanie przy skrzyżowaniu ulic Trubakowskiej i Lubelskiej - w miejscu dawnego stadionu „Granicy Chełm". Aquapark połączony zostanie z galerią handlową, a łączna powierzchnia użytkowa obydwu obiektów wynieść może od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy mkw.

Oryginalnym rozwiązaniem ma być już sama bryła budynku, nawiązująca do wypiętrzających się skał kredowych. Masywny obiekt, z licznymi przeszkleniami, ażurowymi ścianami i iluminacją, jak twierdzą władze miasta, stać się ma jednym z najoryginalniejszych budowli w regionie i kolejną wizytówką miasta.

Zmotoryzowani klienci aquaparku do dyspozycji będą mieli co najmniej dwa parkingi. Pierwszy zlokalizowany zostanie na ślepym odcinku ul. Trubakowskiej - w miejscu, w którym ulica ta niegdyś łączyła się z ul. Lubelską. Powstanie tam parking mogący pomieścić kilkadziesiąt pojazdów.

Drugi obszar przeznaczony dla pojazdów powstanie od południowej strony kompleksu. Wyznaczone zostaną tam również miejsca dla autokarów. Do aquaparku wejdziemy od strony skrzyżowania ulic Trubakowskiej i Lubelskiej.

W środku budynku, na pierwszej kondygnacji, znajdzie się hol wejściowy ozdobiony akwarium w kształcie pionowej tuby. Z obszernego holu przedostaniemy się do solarium, pomieszczeń odnowy biologicznej, trzech sal do squascha oraz czterotorowej kręgielni.

Obok znajdą się recepcje, infoboxy oraz winda i schody prowadzące na wyższe piętra. Pozostałą część pierwszej kondygnacji zajmą pomieszczenia techniczne i zaplecze sanitarne.

- Ze względu na poziom wód gruntowych zrezygnowaliśmy z podbasenia osadzonego pod ziemią - mówi Agata Fisz - Ale brak podziemnej kondygnacji powinien obniżyć koszty przedsięwzięcia, a do tego wyższy budynek będzie prezentował się zdecydowanie lepiej.

Na pierwszym piętrze aquaparku zlokalizowana zostanie jego najważniejsza część - zespół basenów sportowo-rekreacyjnych. Największym z nich będzie basem sportowy o powierzchni ponad 312 mkw. i stalowej niecce. Obok powstanie widownia dla co najmniej 100 osób. Niecodzienną atrakcją być tzw. „małpi gaj" - możliwość wydzielenia części sportowego basenu na opuszczany z góry tor przeszkód wodnych.

Obok basenu pływackiego powstanie około 100 metrowej powierzchni basen rozgrzewkowy i do nauki pływania, a nieco dalej główna atrakcja Centrum Sportów Wodnych - nieregularnych kształtów basen rekreacyjny o powierzchni ponad 330 mkw.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.