PARTNER PORTALU
  • BGK

Podpisano umowę na budowę odcinka trasy S3

  • PAP    22 grudnia 2014 - 19:15
Podpisano umowę na budowę odcinka trasy S3

fot. Andrzej Wawok

- Ponad 560 mln zł będzie kosztować budowa ponad 14-kilometrowego odcinka trasy S3 łączącego Kaźmierzów z Lubinem. Trasa ma powstać do połowy 2018 r. W poniedziałek podpisano umowę z wykonawcą tej inwestycji.
Jak poinformowała PAP rzeczniczka wrocławskiego oddziału GDDKiA Joanna Borkowska, trasę łączącą węzeł Kaźmierzów z węzłem Lubin Północ wybuduje konsorcjum firm Salini/Todini/Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Budowlanych Export-Tribex.

Borkowska przypomniała, że w piątek lubuski oddział GDDKiA podpisał umowę na budowę dwóch odcinków trasy S3 - z Nowej Soli do Gaworzyc i z Gaworzyc do Kaźmierzowa. "Łączna wartość tych trzech umów to około 1,3 mld zł" - dodała rzeczniczka.

Borkowska poinformowała również, że wybrano także już wykonawców kolejnych dwóch odcinków S3 - łączącego węzły Lubin Północ i Lubin Południe oraz biegnącego z Lubina do Legnicy. Podpisane umów z wykonawcami tych fragmentów trasy planowane jest na styczeń 2015 r.

Rozpisano również przetarg na odcinki z Legnicy do Jawora oraz z Jawora do Bolkowa. Tu podpisanie umów planowane jest na połowę przyszłego roku, a oddanie do ruchu tych fragmentów na przełom lat 2018 i 2019.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: