PARTNER PORTALU
  • BGK

Podpisano umowę na centrum przesiadkowe w Chorzowie

  • wnp.pl (PSz)    13 października 2014 - 09:34
Podpisano umowę na centrum przesiadkowe w Chorzowie

Na Rynku w Chorzowie szykują się duże zmiany. Przystanki autobusowe i tramwajowe, rozsiane dotychczas w trzech miejscach, do połowy przyszłego roku skupione zostaną w centrum przesiadkowym. Przewiduje to umowa podpisana właśnie przez Tramwaje Śląskie i miasto Chorzów z wykonawcą prac.
- Naszym celem jest usprawnienie komunikacji w mieście, bo aktualnie mieszkańcy i turyści muszą biegać pomiędzy przystankami. Centralizacja zdecydowanie ułatwi poruszanie się - powiedział prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala, tuż przed podpisaniem umowy.

Wykonawca prac - wybrana w drodze przetargu firma Balzola SA - wykona prace zlecone przez dwa podmioty: Tramwaje Śląskie SA i Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie. W efekcie gruntowanie zmodernizowane zostanie torowisko od przystanku Chorzów Chopina do ul. Moniuszki oraz powstanie trzyperonowe centrum przesiadkowe, na którym będą się zatrzymywać wszystkie tramwaje i autobusy przejeżdżające przez Rynek.

Czytaj też:  Rozstrzygnięto przetarg na pętlę tramwajową w Chorzowie

8 października umowę ze strony Tramwajów Śląskich podpisali członkowie zarządu - dyrektor naczelny Tadeusz Freisler i dyrektor inwestycji i infrastruktury Bolesław Knapik, a ze strony MZUiM - dyrektor Piotr Wojtala i prezydent Andrzej Kotala. Wykonawcę reprezentował dyrektor generalny Balzola Polska SA Aleksander Wilczewski.

Czytaj też:  Deszcz unijnych pieniędzy na tramwaje

Wartość inwestycji wynosi blisko 16,5 mln zł netto, z czego część tramwajowa pochłonie ponad 11,7 mln zł netto. Zadanie jest elementem Projektu pod nazwą "Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Etap II" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Całya artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.