PARTNER PORTALU
  • BGK

Podsumowanie remontu drogi Bezrzecze - Redlica

  • www.Bezrzecze24.pl    14 października 2013 - 12:23
Podsumowanie remontu drogi Bezrzecze - Redlica

Jeszcze półtora roku temu fragment droga łącząca Dołuje z Bezrzeczem w okolicy miejscowości Redlica był praktycznie nieprzejezdny. Od ponad miesiąca jest już zupełnie inaczej.
Od wielu lat stan techniczny drogi, która stanowi najkrótsze połączenie między Bezrzeczem, a miejscowościami takimi jak Skarbimierzyce, Dołuje i Lubieszyn pozostawiał bardzo dużo do życzenia. Powiększające się z roku na rok ubytki w asfalcie stwarzały coraz większe zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Postępująca degradacja drogi doprowadziła ostatecznie we wrześniu 2011 roku, do jej całkowitego wyłączenia z ruchu. Korzystając z dofinansowania w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych", zarządca drogi - gmina Dobra, przeprowadziła w ubiegłym roku, remont blisko kilometrowego jej odcinka. W dalszym ciągu w tragicznym stanie pozostał jednak kilkusetmetrowy fragment ulicy przebiegający przez miejscowość Redlica.

Remont tego odcinka przeprowadzono dopiero w 2013 roku. Wykonawcą prac o wartości 1.627.248,88 zł, polegających na przebudowie drogi wraz z budową kanalizacji deszczowej, była firma Prd Pol-dróg Nowogard. Plac budowy przekazano wykonawcy w dniu 15 kwietnia br.

Prace zakończyły się na przełomie sierpnia i września. Nowa droga robi duże wrażenie - jest wygodniej i co najważniejsze bezpiecznie. Droga jest szeroka i płaska jak stół, a na przeważającej jej długości w miejscowości Redlica pojawił się chodnik.

Mieszkańcom gminy Dobra polecamy teraz dojazd do Bezrzecza przez Dołuje, Wąwelnicę i Redlicę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Grzesiek, 2013-10-14 23:18:22

    Woj. pomorskie, DW 210 Niemczewo-Motarzyno-Budowo-Unichowo. TRAAAAGEEEEDIAAAA !!!!!!!!