PARTNER PORTALU
  • BGK

Podwarszawskie gminy dostaną 11 mln zł na budowę dróg

  • jk    30 stycznia 2018 - 21:30
Podwarszawskie gminy dostaną 11 mln zł na budowę dróg
(Fot. Pixabay)

Gminy Radziejowice, Mszczonów oraz Brwinów otrzymają wsparcie na inwestycje drogowe. Decyzję o przekazaniu dotacji celowej z budżetu Mazowsza podjęli we wtorek (30 stycznia) radni województwa mazowieckiego.
Gminy Mszczonów i Radziejowice otrzymają po 5 mln zł. Pierwsza przeznaczy je na budowę drogi gminnej od drogi powiatowej nr 4715W Olszówka-Mszczonów do drogi krajowej nr 50 Sochaczew-Grójec. Z kolei gmina Radziejowice dzięki otrzymanej dotacji zrealizuje projekt dotyczący budowy drogi gminnej na odcinku od drogi powiatowej nr 4715W Olszówka-Mszczonów do drogi krajowej nr 50 Sochaczew-Grójec.

Wsparcie trafi także do gminy Brwinów, która otrzyma ponad 1,1 mln zł na budowę drogi dojazdowej do kompleksu obiektów PZLPiT „Mazowsze” w Otrębusach.

Czytaj też: Podwarszawskie gminy nie chcą powiększania Warszawy. Jest wspólna deklaracja

– Gminy Mszczonów i Radziejowice otrzymają każda po 5 mln zł. Tak naprawdę chodzi tutaj o jedną drogę, która prowadzi do budowanego w tamtej okolicy dużego centrum rozrywkowego, jednego z największych w Europie, „Park of Poland”. Z kolei gmina Brwinów otrzyma wsparcie na zmodernizowanie drogi prowadzącej do naszej placówki kulturalnej, czyli do Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” – podkreśla Marek Miesztalski, skarbnik województwa mazowieckiego.

Dojazd do Warszawy

Problem dojazdu do Warszawy z podstołecznych miejscowości przewija się od wielu lat. Z danych podawanych przez Zarząd Transportu Miejskiego wynika, że każdego dnia granicę miasta przekracza około 1 miliona samochodów (pół miliona wjeżdża do Warszawy i pół miliona z niej wyjeżdża).

– Dane, którymi dysponujemy, pokazują, że jeszcze w 2007 roku do Warszawy codziennie przyjeżdżało ok. 300 tys. pojazdów. Dzisiaj ta liczba jest dużo większa. Wszyscy chcą podróżować drogami, a w takim domku, który powstaje gdzieś pod dużym miastem, zazwyczaj żona ma własny samochód, mąż ma własny samochód i wszyscy chcą pojechać nim wygodnie do miasta – mówi Adrian Furgalski, wiceprezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.