PARTNER PORTALU
  • BGK

Podzieli się S61. Białystok się nie śpieszy

  • Suwalki24.pl    4 grudnia 2014 - 09:00
Podzieli się S61. Białystok się nie śpieszy
fot.suwalki24.pl

Drogowcy biorą się za przygotowanie dokumentacji drogi ekspresowej S61. Białostocka GDDKiA zleciła właśnie wykonanie koncepcji programowej odcinka między Ostrowią Mazowiecką i Szczuczynem. Natomiast olsztyńska dyrekcja złożyła już wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. Oba oddziały liczą, że droga powstanie do 2020 roku.
- Przewidujemy lata realizacji na 2018-20 rok, o ile inwestycja będzie miała zapewnione finansowanie - wyjaśnia Karol Głębocki. Rzecznik olsztyńskiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, podkreśla też, że dobrą wiadomością jest to, że budowa tego odcinka ujęta jest na liście zadań inwestycyjnych w projekcie Programu Budowy Dróg Krajowych na najbliższe sześć lat.

Ekspresowa S61 przechodzić ma przez dwa województwa. Dlatego odcinek z Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna zbuduje białostocki oddział GDDKiA, a dalszą trasą do węzła Raczki zajmą się drogowcy z Olsztyna. Ten 63-kilometrowy odcinek kosztować ma około 2,2 mld złotych.

- W zeszłym tygodniu złożyliśmy wniosek o wydanie decyzji środowiskowej - relacjonuje przygotowania Głębocki.

Dużo dalej jest podlaska cześć S61. GDDKiA zleciła dopiero wykonanie koncepcji programowej budowy 86-kilometrowego fragmentu tej drogi. Przygotowane plany trafią do urzędników w drugiej połowie roku, a dopiero potem starać się będą oni mogli o decyzje środowiskową.

- Liczymy, że droga będzie realizowana w systemie „projektuj i buduj”. Wtedy, jeżeli będą środki, powstanie do 2020 roku - zapewnia Rafał Malinowski, rzecznik białostockiej GDDKiA.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • KK, 2014-12-04 16:27:49

    Trochę autorowi się pomyliło. Koncepcję programową robi się po decyzji środowiskowej. Odcinek Ostrów-Szczuczyn posiada już decyzję środowiskową (DŚU), co oznacza że odcinek mazowiecko-podlaski jest bardziej zaawansowany