Podziemne parkingi w Warszawie najwcześniej w 2012

  • przegląd prasy/wnp.pl
  • 20-11-2009
  • drukuj
Pięć parkingów podziemnych w formule PPP obiecywał warszawiakom już w 2001 roku prezydent Paweł Piskorski - zauważa "Życie Warszawy". W optymistycznym wariancie ich budowy mogłyby ruszyć... w 2012 roku.
Podziemne parkingi w Warszawie najwcześniej w 2012

Potrzeby są. W Śródmieściu w godzinach szczytu zaparkowanie auta graniczy z cudem. W dzielnicy jest ok. 50 tys. miejsc parkingowych, wiele z nich także w reprezentacyjnych miejscach, np. przed Teatrem Wielkim.

Ratusz stworzył listę priorytetowych inwestycji w podziemne garaże. Znajdują się na niej trzy parkingi: pod pl. Teatralnym, pl. Defilad i ul. Emilii Plater. Jak twierdzą władze stolicy, w optymistycznym wariancie ich budowy mogłyby ruszyć w 2012 roku. Z realizacją będzie jednak sporo problemów. Na pl. Teatralnym i okolicznych ulicach drogowcy kończą wymianę zniszczonych chodników na szlachetny granitowy trotuar. Według nieoficjalnych informacji, ten prowizoryczny remont oznacza odłożenie budowy parkingu "na później". Na dodatek pod pl. Teatralnym mogą się znajdować pozostałości XVII-wiecznego Marywilu, których zachowanie, np. jako atrakcji turystycznej kosztem jednego poziomu parkingu, wywindowałoby koszty - czytamy dziś w "Życiu Warszawy".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE