PARTNER PORTALU
  • BGK

Pokrówka. Dzieci będą bezpieczne

  • chelmonline.pl    2 sierpnia 2012 - 12:15
Pokrówka. Dzieci będą bezpieczne

Starostwo Powiatowe w Chełmie, kosztem blisko 200 tys. zł, zakończyło I etap przebudowy ul. Wiosennej w Pokrówce.
Nowoczesne sygnalizatory, pełne oznakowanie przejść dla pieszych i długo oczekiwana bezpieczna zatoka autobusowa.

– To było bardzo niebezpieczne miejsce. Mieliśmy sygnały, że kierowcy na ul. Wiosennej całkowicie lekceważą sobie przepisy, nierzadko jadąc slalomem pomiędzy wracającymi ze szkoły dziećmi – mówi Paweł Ciechan, chełmski starosta. – Nie czekaliśmy na tragedię, ruszyliśmy z przebudową.

Najgorzej było w okolicy przystanku, niecałe 100 metrów od wjazdu w drogę wojewódzką nr 843 (Chełm -Siennica Różana). Dziury w jezdni, błoto na poboczu, przystanek autobusowy, który po deszczy zamieniał się w jezioro. – Sprawą najważniejszą było zabezpieczenie pieniędzy w budżecie powiatu. Starosta poparł moje starania – mówi radny Andrzej Derlak.

Przebudowę ul. Wiosennej podzielono na dwa etapy: pierwszy zakładał wymianę nawierzchni na odcinku 135 metrów licząc od skrzyżowania, budowę zatoki parkingowej oraz chodnika po stronie osiedla mieszkaniowego.

Wraz z przebudową, dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, uległa zmianie organizacja ruchu pojawiły się dwa przejścia dla pieszych oznakowane pionowo i poziomo, nowe oznakowanie i nawierzchnia zatoki autobusowej.

– W tym miejscu została potrącona moja 15-letnia córka. Audi uderzyło w nią i koleżankę zaraz po wyjściu z autobusu -– mówi Alicja Staszczak z Pokrówki. – Dzieci trafiły do szpitala, a potem na długa rehabilitację. Dlatego cieszę się, że wreszcie będzie u nas bezpieczniej. Matki z Wiosennej będą spokojniejsze o swoje dzieci.

I etap przebudowy ul. Wiosennej został już ukończony. Prace kosztowały 195 tys. zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.