PARTNER PORTALU
  • BGK

Pół miliarda na biurowiec w Warszawie

  • wnp.pl    29 września 2010 - 15:13

Za ponad pół miliarda złotych na Placu Unii Lubelskiej powstanie 21-piętrowy wieżowiec i dwa sześciokondygnacyjne budynki. Budowę kompleksu biurowo - handlowego, który będzie nosił nazwę Plac Unii zainaugurowali dziś w Warszawie prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz i inwestorzy: Liebrecht & wooD oraz BBI Development.
29 września prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, przedstawiciele inwestorów Placu Unii: firmy deweloperskiej Liebrecht & wooD oraz deweloperskiego funduszu BBI Development NFI, a także partnerów inwestycji - spółki Juvenes oraz Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Supersam, oficjalnie zainaugurowali rozpoczęcie prac budowlanych kompleksu biurowo - handlowego zlokalizowanego przy Placu Unii Lubelskiej.

Plac Unii będzie kompleksem trzech obiektów połączonych szklanym dachem na wysokości trzydziestu metrów nad ziemią. Spomiędzy dwóch sześciokondygnacyjnych budynków, stojących wzdłuż ulic Boya-Żeleńskiego i Puławskiej, wyrośnie dominanta 90-metrowego wieżowca, inspirowanego architekturą jednego z pierwszych na świecie drapaczy chmur. W budynkach mieścić się będzie galeria handlowa (zajmie ponad 15 500 m²) z supermarketem Supersam oraz centrum biurowe o powierzchni ponad 41 000 m² standardu A+.

Projekt architektoniczny obiektu, stworzony przez pracownię Stefana Kuryłowicza, inspirowany był wieżowcami Chicago i Nowego Jorku z początku XX wieku. Zwyciężył w konkursie zorganizowanym we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich.

Aktualnie na terenie budowy Placu Unii trwają prace infrastrukturalne, w najbliższym czasie rozpoczną się również roboty ziemne. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na pierwszy kwartał 2013 roku.

- Nadając kompleksowi nazwę "Plac Unii", chcieliśmy nawiązać nie tylko do Rzeczpospolitej Obojga Narodów, historycznego państwa, które w XVI wieku powołała do życia Unia Lubelska, ale także do tej Unii, która obecnie łączy państwa naszego kontynentu i jak poprzedniczka, daje wielkie szanse i możliwości, do Unii Europejskiej  - powiedziała Kamila Zębik, Partner w Liebrecht & wooD Poland Sp. z o.o.

- Przygotowania do realizacji kompleksu Plac Unii trwają już kilka lat. W 2008 roku uzyskaliśmy pozwolenie na budowę, niestety zatrzymał nas ogólnoświatowy kryzys. Jednak nasza determinacja, bardzo dobra współpraca ze Spółdzielnią Spożywców Supersam i pozyskanie renomowanego partnera - dewelopera Liebrecht & wooD, który wzmocnił budżet projektu, doprowadziły do tego, że rozpoczynamy jedną z największych prywatnych inwestycji w Warszawie - dodał Michał Skotnicki, prezes zarządu BBI Development.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.