PARTNER PORTALU
  • BGK

Pół roku spóźnienia na łódzkim lotnisku

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Łódź    17 września 2011 - 08:25
Pół roku spóźnienia na łódzkim lotnisku

Nowy terminal na łódzkim lotnisku przyjmie pierwszych pasażerów dopiero w marcu 2012 roku. I to nie jest pewne.
Testy i oddanie terminalu do użytku pasażerom odbędą się w wersji optymistycznej z początkiem lutego, w wersji pesymistycznej – pod koniec marca – informuje „Gazeta Wyborcza Łódź”.

Czytaj też: Inauguracja nowego budowy terminala na łódzkim lotnisku

Terminal nr 3 ma być nowoczesnym czterokondygnacyjnym obiektem za 190 mln zł, z centralną sortownią bagażu, halami odpraw, sklepami wolnocłowymi, salonem VIP.

Czytaj też: Lotnisko w Łodzi grubo pod kreską

Przez lata władze miasta i lotniska powtarzały, że dopiero jak Łódź będzie miała docelowy terminal, będzie można obsługiwać samoloty rejsowe. Miał rozkręcić łódzkie lotnisko.

Prezes lotniska uważa, że przyczyną opóźnienia był brak płynności finansowej w zeszłym roku. Nie zapłacono podwykonawcom za pracę, więc wstrzymali roboty. Dzięki jednak emisji obligacji i zapewnieniu płatności faktur wykonawca może przygotować harmonogram płac.

Termin marcowy wydaje się bardzo napięty i nie ma gwarancji, że zostanie dotrzymany. A tymczasem 8 czerwca zaczynają się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2012, podczas których łódzkie lotnisko ma być wykorzystane jako zapasowe dla Warszawy – pisze „Gazeta Wyborcza Łódź”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.