PARTNER PORTALU
 • BGK

Polacy przestali budować drogi

 • PAP    26 kwietnia 2013 - 09:09

Polskie firmy przestają startować w przetargach na budowę dróg. Mają problemy ze zdobyciem kapitału - alarmuje "Rzeczpospolita".
Największe przedsiębiorstwa zajmujące się budową autostrad i dróg ekspresowych po prostu zniknęły z rynku. PBG ogłosiła upadłość, Polimex-Mostostal walczy o przetrwanie. Mniejsi gracze, którzy starają się zaistnieć jako główni wykonawcy, mają problemy z uzyskaniem środków na realizacje inwestycji.

Coraz więcej ofert w rządowych przetargach składają firmy nowe na naszym rynku, głównie z Czech. W sześciu największych ostatnio przetargach na 43 złożone oferty zaledwie trzy należały do firm z kapitałem polskim.

"Większość polskich firm odpada już na etapie prekwalifikacji, zanim zostaną dopuszczone do złożenia ofert cenowych. I to mimo że mają doświadczenie, maszyny i pracowników" - mówi Eugeniusz Urban, prezes Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Lubartów.

Część firm, które nie mają za sobą międzynarodowych korporacji, ma problemy z uzyskaniem gwarancji bankowych i kredytów na realizację inwestycji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (4)

 • KoRAlgol, 2013-04-28 21:57:45

  Myślę,że takie podejście wszystko zniszczy.Każdą drogę,nawet najdroższą !
 • SWAT, 2013-04-27 08:08:10

  Ciekawe kto i jak niszczy dorobek lat? Drogi trzeba budować jawnie!I zgodnie,wspólnie,we wspólnym,dobrze pojętym interesie !
 • kora, 2013-04-27 07:14:46

  właśie - znów zamiast budować zaczęli niszczyć. i jeszcze jedno: jak się mówi że się nie da czegoś zrobić to należy to przyjąć do wiadomości, bo na dany moment nie wszystko mozna wytłumaczyć - a nie od razu kogoś wkurzać bezpodstawnymi zarzutami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...  rozwiń