PARTNER PORTALU
  • BGK

Połączą A4 ze strefą aktywności w Tarnowie

  • PAP    29 marca 2012 - 17:36
Połączą A4 ze strefą aktywności w Tarnowie

- Cztery samorządy dążą do połączenia budowanej właśnie autostrady A4 ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie. Jak ocenił w czwartek prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała, to jedna z kluczowych inwestycji dla tego miasta.
Udział w porozumieniu zmierzającym do powstania nowej drogi, biegnącej do strefy od węzła autostradowego w Wierzchosławicach, zadeklarowały cztery samorządy: województwo małopolskie (zabierz głos/oceń marszałka), powiat tarnowski, gmina Wierzchosławice oraz miasto Tarnów (zabierz głos/oceń prezydenta).

Jak podkreślają przedstawiciele tych samorządów, inwestycja pozwoli na lepsze skomunikowanie miejskich terenów inwestycyjnych z powstającą autostradą.

- Tereny inwestycyjne muszą mieć dobre połączenie z głównymi drogami. Liczymy na owocną współpracę w tym temacie z innymi samorządami - podkreślił Ścigała.

Inwestycja obejmować będzie budowę połączenia węzła autostrady A4 z drogą powiatową nr 1346K, budowę nowego mostu na rzece Dunajec, przebudowę drogi powiatowej nr 1346K Tarnów-Wierzchosławice oraz przebudowę ciągu komunikacyjnego ulic Witosa - Kwiatkowskiego - Mościckiego do skrzyżowania z ul. Czystą w Tarnowie.

Na razie samorządy zamierzają wydać 400 tys. zł na opracowanie wymaganej dokumentacji studyjno-koncepcyjnej połączenia wraz z pozyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz zgody na realizację przedsięwzięcia. Kwota ta zostanie podzielona równo pomiędzy sygnatariuszy porozumienia.

Autostrada A4, budowana właśnie na terenie woj. małopolskiego i podkarpackiego, przecina Polskę od zachodniej granicy w Zgorzelcu do wschodniej granicy w Korczowej. Łączna długość trasy wyniesie ok. 670 km. Do tej pory wybudowano autostradę A4 na terenie Polski od polsko-niemieckiej granicy w Zgorzelcu przez m.in. Wrocław, Opole, Katowice, Kraków do Szarowa w Małopolsce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.