PARTNER PORTALU
  • BGK

Polbud zbuduje Park Naukowo-Technologiczny

  • GK    21 marca 2011 - 08:17
Polbud zbuduje Park Naukowo-Technologiczny

Polbud SA z Bielska Podlaskiego wygrał przetarg na budowę Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. To jedna z największych w Białymstoku inwestycji dofinansowywanych przez Unię Europejską.
Inwestycja pochłonie 52,7 mln zł, ale na prawomocny wynik przetargu na jej wykonanie trzeba jeszcze poczekać. Pozostałe przedsiębiorstwa, które złożyły ofertę mają teraz 10 dni na odwołania. Potem sprawę musi zbadać Urząd Zamówień Publicznych. Jeśli kontrola nie wykaże żadnych uchybień, miasto podpisze umowę z wykonawcą.

Czytaj też: 15 ofert na budowę parku

Powstaną dwa obiekty: Inkubator Technologiczny i Administracji oraz Centrum Technologiczne. Na ich budowę pierwotnie ratusz zarezerwował 92 mln zł. Ponieważ oferta Polbudu jest niższa, miasto przeznaczy pozostałe ponad 37 mln zł na wyposażenie parku.

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny jest dofinansowywany Przez Unię Europejską z programu Rozwój Polski Wschodniej. Wartość przetargowego zamówienia wynosiła powyżej 20 mln euro.

Park zajmie 26 hektarów w sąsiedztwie istniejącej podstrefy Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Strefa liczy około 30 hektarów. Inwestycja ma być gotowa na koniec 2012 roku.
Kierunki działania parku będzie wyznaczać rada naukowa, która zostanie powołana na przełomie marca i kwietnia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.