PARTNER PORTALU
  • BGK

Polepszy się dojazd do bloków na Norweskiej w Bydgoszczy

  • JL    24 lutego 2016 - 07:57
Polepszy się dojazd do bloków na Norweskiej w Bydgoszczy
Ulica Norweska w Bydgoszczy zostanie poszerzona. Fot. Bydgoszcz.pl

Drogowcy rozpoczęli procedurę wyboru wykonawcy, który poszerzy ulice Norweską na Szwederowie. Zadanie będzie finansowane z bydgoskiego budżetu obywatelskiego.
Ulica Norweska w Bydgoszczy zapewnia dojazd do kilku bloków. Dotąd przy skrzyżowaniu z ulicą Orlą jezdnia była przewężona, co nie pozwalało na swobodne mijanie się pojazdów.

Dzięki przebudowie poprawi się też bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Poza poszerzeniem jezdni do 6 metrów zaprojektowano dwumetrowy chodnik.

Konieczna jest także przebudowa sieci teletechnicznych oraz regulacja wysokościowa sieci gazowej. Przebudowany odcinek będzie objęty co najmniej pięcioletnią gwarancją. Prace po podpisaniu umowy powinny zająć około miesiąca.

Inwestycja finansowana będzie ze środków budżetu miasta w ramach budżetu obywatelskiego.

Zasada działania budżetu polega na wydzieleniu z budżetu miasta 5 mln zł (corocznie), na realizację zadań zgłaszanych przez mieszkańców miasta. Kwota ta jest dzielona proporcjonalnie do liczby osób zameldowanych na pobyt stały na obszarze każdej z 29 rad osiedli (wchodzących w skład 6 okręgów wyborczych). Decyzje, które zadania realizować podejmują mieszkańcy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.