PARTNER PORTALU
  • BGK

Polfa Warszawa przenosi się do Tarnobrzeskiej SSE

  • PAP    18 czerwca 2013 - 13:13
Polfa Warszawa przenosi się do Tarnobrzeskiej SSE

Za kilka lat Polfę Warszawa ze stolicą będzie łączyć już tylko nazwa - ujawnia "Puls Biznesu".
Jak dowiedział się "Puls Biznesu", Polfa Warszawa szykuje się do przeprowadzki - zakład produkcyjny z warszawskiej Woli, zostanie przeniesiony do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (TSSE), a dokładnie do Duchnic, gdzie grupa Polpharma - w skład której od roku wchodzi warszawska Polfa - posiada już jedną fabrykę.

Paweł Kanclerz, burmistrz Ożarowa Mazowieckiego, potwierdził, że została podjęta uchwała o poszerzeniu strefy z myślą o farmaceutycznej inwestycji. "Bardzo na nią liczymy. Jest to duży projekt, bo przeniesione zostaną nie tylko magazyny, ale też produkcja" - mówi Paweł Kanclerz.

Marek Indyk, dyrektor TSSE, zaznacza, że ani procedura poszerzenia strefy ani przetargowa na inwestorów nie została jeszcze rozpoczęta. Informację "Pulsu Biznesu" potwierdził jednak Mirosław Miara, przewodniczący Solidarności w Polfie Warszawa.

"Właściciel poinformował nas, że nowa fabryka Polfy będzie gotowa pod koniec 2016 r. Decyzję o samej przeprowadzce jak najbardziej akceptujemy, pytanie, ile osób z 700-osobowej załogi znajdzie zatrudnienie w nowej lokalizacji" - pyta Mirosław Miara.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.