PARTNER PORTALU
  • BGK

Policja w Nowej Soli przeprowadziła się do nowej siedziby

  • PAP    18 marca 2014 - 17:09
Policja w Nowej Soli przeprowadziła się do nowej siedziby

- Policjanci z Nowej Soli pełnią służbę w nowoczesnym budynku, dostosowanym zarówno do ich potrzeb, jak i potrzeb interesantów. Przeprowadzkę z wiekowego i mocno już zniszczonego obiektu do nowej komendy zakończyli na początku tego tygodnia.
Wcześniej nowosolscy policjanci dysponowali wiekowym, niefunkcjonalnym i będącym w fatalnym stanie technicznym budynkiem w centrum miasta. Według policji jego modernizacja nie była opłacalna.

Jak poinformował we wtorek rzecznik lubuskiej policji Sławomir Konieczny, nowy obiekt przy ul. Północnej całkowicie zmienił zarówno warunki pracy 140 funkcjonariuszy i 24 pracowników cywilnych jednostki, jak i warunki obsługi petentów.

W nowej siedzibie znalazły się pozwalające na dyskrecję pokoje przesłuchań, gwarantujące bezpieczeństwo pomieszczenia identyfikacji podejrzanych czy funkcjonalny punkt obsługi interesantów. Znajdziemy tu również pomieszczenie pierwszego kontaktu, archiwa, izbę zatrzymań i pracownie kryminalistyczne.

W komendzie znajduje się także "niebieski pokój" do rozmów z dziećmi, skomputeryzowana strzelnica i siłownia. Na terenie obiektu znalazły się także garaże i kojce dla psów wraz z torem szkoleniowym.

Budynek okalają estetyczne chodniki, drogi dojazdowe oraz tereny zielone. Cały kompleks jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych.

Budowa nowej komendy kosztowała 21 mln zł i została sfinansowana z budżetu policji, teren pod komendę przekazało miasto Nowa Sól, a za przygotowanie dokumentacji projektowej zapłaciły samorządy z tego powiatu.

Powierzchnia użytkowa budynku administracyjnego wynosi 3,6 tys. m kw. Architektura obiektu podkreśla jego urzędowy charakter, a kolorystyka elewacji dopasowana została do policyjnych wzorców.

Uroczyste otwarcie nowej komendy przy ul. Północnej odbędzie się w najbliższy piątek.

W woj. lubuskim w minionych latach w budowę nowych siedzib policji w Świebodzinie, Słubicach, Żaganiu, Sulęcinie i Nowej Soli oraz rozbudowę komendy wojewódzkiej w Gorzowie Wlkp. zainwestowano ponad 120 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.