PARTNER PORTALU
  • BGK

Półkilometrowa promenada w Sulęcinie

  • PAP    4 grudnia 2012 - 10:52
Półkilometrowa promenada w Sulęcinie

Sulęcin dzięki dofinansowaniu z programu operacyjnego ryby wybudował półkilometrową promenadę wzdłuż rzeki Postomii.
Inwestycja kosztowała gminę ponad 1,1 mln zł, ponad 700 tys. zł to środki unijne - poinformował burmistrz Sulęcina Michał Deptuch.

Wniosek o dofinansowanie tej inwestycji złożyła wiosną do urzędu marszałkowskiego Lokalna Grupa Rybacka „Wodny Świat", której jednym z członków jest gmina Sulęcin. Budowa promenady rozpoczęła się w lipcu, a zakończyła pod koniec listopada.

W tym tygodniu odbyło się jej uroczyste otwarcie. W ramach inwestycji wykonano alejki spacerowe, zainstalowano ławki, oświetlenie i nasadzono rośliny.

Ponadto na promenadzie powstało wiele obiektów służących wypoczynkowi na świeżym powietrzu m.in. dwie plenerowe szachownice i plac do gry w bule. W pobliżu zabytkowego Domu Joannitów pełniącego funkcję Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich powstał mostek przez rzeczkę, a bliżej centrum miasta nowe schody.

Uzupełnieniem budowy promenady są prace prowadzone przez Lubuski Zarząd Gospodarki i Urządzeń Wodnych, które obejmują regulację Postomii na odcinku ponad 3 km. W miejscu promenady zostały one już zakończone. Łącznie na regulację Postomii w rejonie Sulęcina Zarząd wyda ok. 1,7 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.