PARTNER PORTALU
  • BGK

Północna obwodnica Oświęcimia gotowa jeszcze w lutym

  • aw/PAP    12 lutego 2018 - 15:54
Północna obwodnica Oświęcimia gotowa jeszcze w lutym
Otwarcie północnej obwodnicy miasta oznacza m.in. wyprowadzenie znacznej części ruchu tranzytowego (fot. PTWP)

Jeszcze w lutym kierowcy będą mogli pojechać 5-km północną obwodnicą Oświęcimia – poinformował rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie Roman Leśniak. Droga wyprowadzi z miasta ruch tranzytowy między Śląskiem i Krakowem.
"Czekamy w tej chwili już tylko na pozwolenie na użytkowanie. Powinniśmy je otrzymać ok. 20-21 lutego" - powiedział rzecznik ZDW.

Czytaj też: Kolejne miasta zyskają obwodnice

Zdaniem rzecznik oświęcimskiego magistratu Katarzyny Kwiecień otwarcie północnej obwodnicy miasta oznacza m.in. wyprowadzenie znacznej części ruchu tranzytowego i zmniejszenie korków w centrum, a także łatwiejszy dostęp do miejskiej strefy ekonomicznej oraz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Prace przy budowie drogi, która połączy krajową 44 z wojewódzką 933, rozpoczęły się wiosną 2016 r. Południową granicę inwestycji wyznacza rondo u zbiegu ulic Fabrycznej (DK 44), Chemików i Olszewskiego w Oświęcimiu. Na północy obwodnica łączy się z drogą 933 w Bobrku.

Koszt budowy sięgnął blisko 105 mln zł. 95 proc. pochodziło z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 oraz z budżetu państwa. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.