PARTNER PORTALU
  • BGK

Północna średnicówka w Toruniu tuż-tuż

  • PAP    6 września 2012 - 18:55
Północna średnicówka w Toruniu tuż-tuż

Przetarg na budowę Trasy Średnicowej Północnej ogłosiły w czwartek władze Torunia. Oczekiwana od lat inwestycja, która ułatwi przejazd przez miasto, uzyskała prawie 29 mln zł wsparcia z funduszy unijnych.
"To dobra wiadomość dla kierowców, którzy stoją w korkach, próbując przedostać się ze wschodniej do zachodniej części Torunia i na odwrót. Planowana 1,5-kilometrowa Trasa Średnicowa Północna - element głównego szkieletowego układu drogowego miasta, na budowę której ogłoszony został przetarg, obejmuje budowę dwóch jezdni, każda po dwa pasy ruchu z poszerzeniami na dodatkowe pasy ruchu w obrębie skrzyżowań" - przypomniała rzeczniczka Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu Agnieszka Kobus-Pęńsko.

Po stronie południowej powstaną chodniki i ścieżki rowerowe. Inwestycja obejmuje także wykonanie kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz oświetlenia drogowego.

Budowa Trasy Średnicowej Północnej na odcinku od ul. Grudziądzkiej do Szosy Chełmińskiej uzyskała dofinansowanie z regionalnego programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. Wyniesie ono ponad 28,5 mln zł.

Na oferty przetargowe MZD czeka do 26 października; jeśli nie będzie odwołań i protestów, budowa mogłaby ruszyć jeszcze w tym roku. "Zainteresowanie potencjalnych wykonawców jest bardzo duże. Tuż po ogłoszeniu przetargu informacja na ten temat na stronie MZD miała kilkaset wyświetleń" - dodała rzeczniczka MZD.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.