PARTNER PORTALU
  • BGK

Połowa mostu Łazienkowskiego nad nurtem Wisły

  • JL    15 września 2015 - 10:16

Ponad połowa nowego mostu Łazienkowskiego jest już nad nurtem Wisły. Remont przeprawy zakończy się w październiku. Pochłonie ponad 104 mln zł.
Jak informuje stołeczny ratusz, od strony Powiśla jest już 150 m nowej konstrukcji mostu, od strony praskiej – 131,21 m. Cały most ma 424 m, czyli już ponad jego połowa stoi na podporach. We wrześniu most ponownie połączy oba brzegi.

Czytaj też: Most łazienkowski: Pożar na pomostach technicznych

Na lewym brzegu Wisły spawacze łączą nowe 15-metrowe odcinki stalowej konstrukcji mostu ze starą przeprawą i całość jest przesuwana w miejsce usuniętego środkowego fragmentu mostu.

Operacja taka będzie powtarzana kilkukrotnie, aż cała stalowa konstrukcja mostu zastąpi zniszczoną starą. Na prawym brzegu rzeki prace wyglądają podobnie.

Nowa przeprawa ma być gotowa do 31 października. Potem do wykonania pozostaną prace wykończeniowe, ale most będzie przejezdny.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • miłośnikmiastaWarszawy, 2015-10-18 13:56:20

    A co słychać w sprawie dwóch podpaleń i pożarów tego "osławionego" mostu ? Ostatni miał miejsce 15 sierpnia 2015 r. to jest w dniu Cudu Nad Wisłą. Może Szanowna Redakcja zapytała by uprzejmie o to prokuratorów warszawskich oraz ABW. Nie zaszkodziło by o to zapytać także Wojskowe Służby Inf...ormacyjne i Żandarmerię Wojskową. Przeto tenże most, to bardzo ważny obiekt strategiczny. Co, wstydliwa sprawa ? Brak ochrony i monitoringu w zamian za setki milionów złotych z kieszeni podatnika, utopionych w Wiśle. No tak, każda afera finansowa, jak ma, spalony lub choć trochę podpalony most lub "tęczę", może być z powodzeniem zamieciona pod dywan. Ciekawe, co się jeszcze zapali w Warszawie ? Tęczy już nie ma a szkoda. Oszuści i malwersanci głowią się bardzo a podatnicy już trzymają się za kieszeń.  rozwiń